Реєстрація компанії в ОАЕ

Юридична компанія » Юрисдикції » Офшор ОАЕ

Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) - федеральна держава на південному заході Азії в східній частині Аравійського півострова. До її складу входять сім еміратів - абсолютних монархій: Абу-Дабі, Шарджа, Аджман, Дубай, Рас-ель-Хайма, Фуджейра, Умм-ель-Кувейн.

ОАЕ - це 8-е чудо світу, потужний фінансовий центр з сильною економікою. Внутрішня політика уряду держави націлена на залучення іноземного капіталу, тому умови для ведення бізнесу в еміратах максимально сприятливі.

Юрисдикція пропонує створення як офшорних, так і оншорних компаній.

ПЕРЕВАГИ РЕЄСТРАЦІЇ ФІРМИ В ОАЕ:

- в ОАЕ стабільна, сильна і безпечна економіка, добре розвинена онлайн система для отримання державних послуг;

- відкривати фірму (офшор) в Дубаї вигідно, оскільки бізнесу доступна в оренду різноманітна інфраструктура;

- в країні відсутні корпоративний і прибутковий податки;

- при реєстрації в ОАЕ (Дубаї) офшорної або оншорної компанії в Вільній економічній зоні (ВЕЗ) 100% акцій компанії належить акціонеру;

- відсутні обмеження на репатріацію капіталу, тобто розміщені в Еміратах капітал і прибуток підлягають 100% поверненню;

- компанії, зареєстровані в ОАЕ, відрізняє високий рівень конфіденційності. Це означає, що реєстри директорів та акціонерів закриті і підлягають розкриттю лише за рішенням суду;

- можливо відкрити компанію і банківський рахунок в одній країні;

- ОАЕ дає можливість отримати податкове резидентство.

ЗАКОНОДАВСТВО

Створення офшорних компаній, відкриття фірм в ОАЕ регулюється нормативними актами, передбаченими в тому чи іншому еміраті:

- для Аджман (Ajman) - Offshore regulations 2014;

- для Рас-ель-Хайма (RAK International Corporate Centre, RAKICC) - Business Companies Regulations 2016.

Створення оншорних компаній в ВЕЗ регулюється спеціальними актами, що діють у кожній конкретній Вільній Економічній Зоні (ВЕЗ).

РЕЄСТРАЦІЯ КОМПАНІЙ В ОАЕ

ТИПИ ФІРМ

1. Офшорна компанія може бути зареєстрована в таких еміратах:

Аджман (Ajman) - company limited by shares;

Рас-ель-Хайма (RAKICC):

- company limited by shares;

- restricted purpose company;

- unlimited company that is authorized to issue shares.

Здійснювати усі види діяльності на території ОАЕ офшорним компаніям не дозволяється.

2. Оншорна компанія у Вільній економічній зоні (ВЕЗ) може вести діяльність, як на території ОАЕ, так і за межами, після отримання відповідної ліцензії.

Оншорну компанію можна створити в наступних ВЕЗ (існує більше 20-ти):

- Аджман (Ajman);

- Дубай (Dubai Multi Commodities Centre, DMCC);

- Аль Хамра, Шарджа (Hamriyah);

- Джебель-Алі (Jebel Ali, JAFZA);

- Рас-ель-Хайма (Rakez);

- Умм-ель-Кувейн (UAQFTZ).

3. Оншорна локальна (місцева) компанія - це компанія, в якій максимальна частка іноземного капіталу становить 49% (решта 51% належать громадянину ОАЕ). Локальним компаніям дозволено вести діяльність на території ОАЕ.

Оншорна місцева компанія може бути створена у формі:

- професійної компанії (надає професійні послуги: юридичні фірми, консалтингові та бухгалтерські компанії, туристичні агентства, івент-агентства, університети, школи, ІТ компанії і ін.);

- limited liability company (LLC) - аналог Товариства з обмеженою відповідальністю.

ОФШОРНА КОМПАНІЯ В AJMAN АБО RAKICC:

 • Мінімальний статутний капітал для Ajman - 10 000 AED (2 740 USD), максимальний - 100 000 AED (27 400 USD). Більший розмір капіталу можна встановити, попередньо погодивши це з реєстратором. Для цього  потрібно надати виписку з банку для підтвердження наявності таких коштів. Мінімальний розмір статутного капіталу для RAKICC також становить 10 000 AED (2 740 USD), а максимальний розмір необхідно погоджувати (також потрібно надати виписку з банку для підтвердження наявності коштів) .Обов’язку вносити капітал немає.
 • Використовуються лише іменні акції, акції на пред'явника - заборонені. У Ajman теж не дозволені різні класи акцій (в RAKICC різні класи акцій - дозволені).
 • Акціонером може бути фізична або юридична особа, незалежно від резидентності, мінімальна кількість - один. Акціонер може одночасно займати всі позиції в компанії, будучи і директором, і секретарем.
 • Директором може бути фізична або юридична особа, незалежно від резидентності, мінімальна кількість - один.
 • Секретарем може бути фізична або юридична особа, незалежно від резидентності, мінімальна кількість - один.
 • Реєстраційна адреса компанії повинна знаходитися в Еміратах (наявність реального офісу офшорним компаніям не допускається).
 • Ведення бухгалтерії, подача фінансового та аудиторського звіту для офшорних компаній - не потрібні.
 • Інформація про акціонерів і директорів в таких компаніях прихована (її бачить лише реєстратор).
 • Офшорним компаніям ОАЕ заборонено вести бізнес на території країни, тому податки вони не платять та не потрапляють під зобов'язання реєструватися в податковій службі (імпорту/експорту товарів або послуг з/в Емірати бути у компанії не може). Таким чином, корпоративний податок, ПДВ для офшорних компаній складає 0%.
 • Ліцензії на офшорні компанії не видаються, тому отримати резидентну візу також неможливо.

ОНШОРНІ КОМПАНІЇ В ВІЛЬНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ЗОНАХ (ВЕЗ)

Вимоги до реєстрації компаній в кожної ВЕЗ відрізняються, тому необхідно розглядати кожну зону окремо з урахуванням бажаного виду діяльності.

ОНШОРНІ КОМПАНІЯ У ВЕЗ AJMAN:

 • Може бути зареєстрована у формі FZE (Free Zone Establishment) або FZC (Free Zone Company).
 • Мінімальний статутний капітал - 185 000 AED (50 000 USD). Ця сума підлягає обов'язковій оплаті протягом 6-ти місяців з дати реєстрації компанії, а потім може використовуватися (переводитися, зніматися) в повному обсязі.
 • Акціонером в FZE має бути одна фізична або юридична особа, в FZC - мінімум два акціонери, також фізичні або юридичні особи.
 • Для компанії можливо використовувати як віртуальний, так і орендований реальний офіс. Віртуальний офіс дає можливість отримати до 2-х резидентських віз, реальний офіс - 3-и і більше.
 • Вести бухгалтерський облік, подавати звітність та проходити аудит компанії не потрібно.
 • Такі компанії не обкладаються податками в Еміратах.

Види ліцензій в ВЕЗ AJMAN:

- Business License - торгова ліцензія на 1-3 види торгівлі або загальну торгівлю;

- E-commerce License - ліцензія для здійснення електронної торгівлі;

- Service License - сервісна ліцензія;

- Industrial License - виробнича ліцензія.

ОНШОРНІ КОМПАНІЯ У ВЕЗ DMCC (DUBAI MULTI COMMODITIES CENTRE):

 • Може бути зареєстрована у формі: Товариства з обмеженою відповідальністю з одним або декількома акціонерами; Дочірньої компанії, яка знаходиться в приватній власності місцевої або іноземної компанії; Філії місцевої або іноземної компанії.
 • Мінімальний статутний капітал - 50 000 AED (13 700 USD) і 10 000 AED (2 740 USD) на акціонера. Для деяких видів діяльності передбачена значно більша сума, наприклад, для загальної торговельної ліцензії - 1 000 000 AED (274 000 USD). Ця сума підлягає обов'язковій оплаті протягом 3-х тижнів з дати реєстрації компанії на рахунок в місцевому банку. Потім сума може використовуватися (переводитися, зніматися) в повному обсязі.
 • Акціонери - до 50 осіб, фізичні та юридичні особи, резидентність не важлива.
 • Директор - мінімум один (максимум - 6) і тільки фізичні особи - резиденти будь-якої країни.
 • Обов'язковою в компанії є посада менеджера, який може бути одним з акціонерів або директорів, також будь-якого громадянства.
 • Інформація про директорів і акціонерів - закрита.
 • Оншорні компанія в ВЕЗ DMCC може використовувати віртуальний або реальний офіс. Віртуальний офіс заборонений для компаній з більш ніж 1-ю ліцензією і компаніям із загальною торговою ліцензією. При цьому віртуальний офіс дає можливість отримати до 3-х віз, а реальний - 5-ть і більше резидентних віз.
 • Компанії зобов'язані вести звітність, але не зобов'язані її подавати. Для продовження ліцензії необхідно щорічно проходити аудит і подавати аудиторський висновок.
 • В цій ВЕЗ відсутнє оподаткування компаній.

Види ліцензій в ВЕЗ DMCC:

- Service License - сервісна ліцензія;

- Business License - торгова ліцензія (також можлива загальна торгова ліцензія);

- Industrial License - виробнича ліцензія.

ОНШОРНІ КОМПАНІЯ У ВЕЗ HAMRIYAH:

 • Може бути зареєстрована у формі FZE або FZC.
 • Статутний капітал - вимог до мінімального розміру і оплати капіталу немає, підтверджень з оплати також не потрібно. Рекомендований регулятором розмір статутного капіталу для зазначення у статуті - 150 000 AED (41 000 USD).
 • Акціонером в FZE має бути одна фізична або юридична особа, в FZC - від 2-х до 5-ти акціонерів - фізичні або юридичні особи.
 • Директор - як мінімум два директора, один з яких повинен бути резидентом ОАЕ.
 • В компанії потрібна посада секретаря. Директор може суміщати обов'язки керівника і секретаря, проте це повинен бути резидент ОАЕ.
 • Компаніям, зареєстрованим в ВЕЗ Hamriyah, дозволений віртуальний офіс і E-office, а також можна отримати від 1-ї до 7-ми резидентних віз (для компаній з загальною торговою ліцензією - 7 віз).
 • Щорічно, протягом 3-х місяців після закінчення фінансового року, компанія повинна подавати аудиторський звіт.
 • В цій ВЕЗ відсутнє оподаткування компаній.

Види ліцензій в ВЕЗ Hamriyah:

- Industrial License - виробнича ліцензія (при імпорті сировини для виробництва або збору продукції. Цю продукцію можна продавати на території ОАЕ лише через місцевих дистриб'юторів);

- Commercial License - комерційна ліцензія (при імпорті експорті/зберіганні/продажі товарів в межах ВЕЗ Hamriyah. Продавати ці товари на території ОАЕ можна лише через місцевих дистриб'юторів);

- Service License - сервісна ліцензія (для надання сервісних послуг в конкретній сфері - ІТ, маркетинг, менеджмент, бізнес).

ОНШОРНІ КОМПАНІЯ У ВЕЗ JEBEL ALI (JAFZA):

 • Може бути зареєстрована у формі FZE, FZC, або філії місцевої або іноземної компанії.
 • Фіксованого розміру статутного капіталу - немає (залежить від запропонованого виду діяльності), підтвердження внесення капіталу - не потрібне.
 • Акціонером в FZE має бути одна фізична або юридична особа, в FZC - від 2-х до 25-ти акціонерів, також фізичні або юридичні особи.
 • Директор в FZE - мінімум одна фізичну особу, в FZC - як мінімум 2-а директори і лише фізичні особи - резиденти ОАЕ.
 • Секретар - мінімум один, його функції може виконувати директор. У FZC секретар повинен бути резидентом ОАЕ.
 • Інформація про директорів і акціонерів є закритою.
 • Орендувати реальний офіс для компанії не обов'язково.
 • Оподаткування для зареєстрованих в цій ВЕЗ компаній - відсутня.
 • Оншорна компанія в ВЕЗ Jafza повинна вести звітність достатню для того, щоб показати і пояснити кожну свою транзакцію. Також, протягом 3-х місяців після закінчення фінансового року, копія фінансового звіту повинна бути надана реєстратору.

Види ліцензій в ВЕЗ Jafza:

- Service License - сервісна ліцензія для надання сервісних послуг в межах цієї ВЕЗ. Ліцензія доступна лише філіям місцевих компаній;

- Logistic License - логістична ліцензія (при морських /наземних/повітряних перевезеннях вантажів, складування, пакування та розподілі вантажів). Ліцензія доступна лише філіям місцевих компаній;

- Business License - торгова ліцензія (для імпорту, експорту, складування і продажу товарів). Також можливо отримати загальну торговельну ліцензію для торгівлі широким спектром продукції;

- Industrial License - виробнича ліцензія (для імпорту сировини, виробництва певних продуктів і експорту готової продукції);

- National Industrial License - національна виробнича ліцензія видається виробничим компаніям, у яких мінімум 51% акцій належить Arabian Gulf Cooperation Council (AGCC). Ця ліцензія дає її власнику статус, як у місцевих компаній або компаній AGCC в ОАЕ.

ОНШОРНІ КОМПАНІЯ У ВЕЗ RAKEZ:

 • може бути зареєстрована у формі FZE або FZC.
 • мінімальний розмір статутного капіталу залежить від виду діяльності компанії. Якщо компанія планує отримувати загальну торговельну ліцензію, вести бізнес в сфері юридичних послуг, інвестування, логістики тощо, регулятор рекомендує вказувати в статуті мінімальний розмір капіталу - 100 000 AED (27 400 USD), підтверджувати внесення якого не потрібно.
 • Акціонером в FZE має бути одна фізична або юридична особа, в FZC - від 2-х до 5-ти акціонерів - фізичних або юридичних осіб.
 • Директор - мінімум один (максимум - 5) і лише фізичні особи.
 • Обов'язковою в компанії є посада менеджера, який може бути одним з акціонерів або директорів.
 • Компанія повинна мати офіс (віртуальний, стандартний або реальний). Якщо планується отримання загальної торговельної ліцензії, офіс не може бути віртуальним.
 • Оподаткування компаній в ВЕЗ RAKEZ відсутнє.
 • Вести, подавати звітність та проходити аудит - не потрібно.
 • Компанії з віртуальним офісом мають право на отримання 1-2 резидентних віз, з реальним офісом - на 4 візи.

Види ліцензій в ВЕЗ RAKEZ:

- Service License - сервісна ліцензія;

- Business License - торгова ліцензія;

- Commercial License - комерційна ліцензія;

- Individual and Professional License - індивідуально-професійна ліцензія;

- E-commerce License - ліцензія для здійснення електронної торгівлі.

Для однієї компанії можливо отримати кілька ліцензій.

ОНШОРНІ КОМПАНІЯ У ВЕЗ UAQFTZ:

 • Може бути зареєстрована у формі FZE, FZC, або філії локальної або міжнародної компанії.
 • Мінімальний статутний капітал для FZE і FZC - 300 000 AED (82 000 USD), підтвердження внесення якого не потрібне.
 • Акціонером в FZE має бути одна фізична або юридична особа, в FZC - від 2-х до 50-ти акціонерів, також фізичні або юридичні особи.
 • У компанії повинен бути віртуальний або реальний офіс.
 • В цій ВЕЗ відсутнє оподаткування компаній.
 • Вести бухгалтерський облік і подавати щорічну звітність - не потрібно.
 • ВЕЗ UAQFTZ підходить для мікробізнесу.

Види ліцензій в ВЕЗ UAQFTZ:

- Commercial License - комерційна ліцензія (дає право на отримання 2-х резидентних віз);

- Consulting License - консалтингова ліцензія (2 візи);

- Business License - загальна торгова ліцензія (3 візи);

- Micro Business License - ліцензія для мікробізнесу (0 віз);

- Freelance permit (1 віза);

- Premium Consulting License - преміум консалтингова ліцензія (3 візи).

ОНШОРНІ ЛОКАЛЬНІ (МІСЦЕВІ) КОМПАНІЇ

ПРОФЕСІЙНА КОМПАНІЯ:

 • 51% акцій компанії має належати місцевому партнеру, а 49% - іноземному громадянину. У цьому випадку форма компанії буде Limited liability company (LLC), яка схожа з нашим Товариством з обмеженою відповідальністю.
 • Мінімальний акціонерний капітал - вимог немає.
 • Акціонерів в компанії може бути декілька (крім громадян Ірану, Іраку, Сирії, Ізраїлю).
 • Як агент компанії повинен обов'язково виступати громадянин ОАЕ, який не матиме частки в компанії, але буде отримувати фіксовані річні нарахування.
 • Посада секретаря - не потрібна.
 • Інформація про акціонерів і директорів є закритою. У публічному доступі можна знайти лише назву компанії.
 • Обов'язково необхідно орендувати реальний офіс в ОАЕ.
 • Компанії повинні щорічно подавати фінансову звітність і проходити аудит.
 • Для реєстрації професійної компанії необхідно підтвердити наявність досвіду та кваліфікації в обраній сфері.

ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ (LIMITED LIABILITY COMPANY, LLC):

 • Мінімальний статутний капітал залежить від виду діяльності компанії. Єдиного правила щодо обов'язкової його оплаті немає.
 • Акціонери - мінімум 2 особи, максимум - 50 осіб.
 • 51% акцій компанії має належати громадянину ОАЕ, який буде отримувати фіксовані щорічні нарахування.
 • Директором в LLC може виступати один з акціонерів або може бути призначено третю особу, яка не має частки в компанії.
 • Посада секретаря - не потрібна.
 • Інформація про акціонерів і директорів є закритою. У публічному доступі можна знайти лише назву компанії.
 • Обов'язково необхідно орендувати реальний офіс в країні.
 • Компанії повинні щорічно подавати фінансову звітність і проходити аудит.
 • LLC заборонено вести страхову, банківську або інвестиційну діяльність із засобами третіх осіб.

ОПОДАТКУВАННЯ

Для всіх компаній, зареєстрованих в ОАЕ, оподаткування прибутку відсутнє.

З 01 січня 2018 року в Еміратах введений податок на додану вартість (ПДВ):

- стандартна ставка податку 5% стягується з імпорту та експорту товарів/послуг при їх продажі на території ОАЕ резидентам ОАЕ;

- 0% ставка застосовується при імпорті та експорті товарів/послуг на території ВЕЗ ОАЕ, за межі країн-учасниць Ради співпраці арабських держав Перської затоки (Бахрейн, Катар, Оман, ОАЕ, Саудівська Аравія, Кувейт), при міжнародних перевезеннях та інших послугах, прописаних в Законі;

- звільнення від сплати податку передбачено для деяких фінансових послуг, страхування життя, житлової нерухомості, що не приносить дохід, місцевого пасажирського транспорту та ін.

Обов'язкова реєстрація платником ПДВ необхідна для:

- оншорних компаній ОАЕ (локальних і зареєстрованих у ВЕЗ), які постачають товари або надають послуги фізичним та юридичним особам в Еміратах, а також країнам-учасникам Ради співробітництва арабських держав Перської затоки, або які експортують та імпортують товари/послуги в/з ОАЕ;

- якщо річний оборот оншорной компанії перевищує 375 000 AED (100 000 USD).

Зареєструватися платником ПДВ можна також і на добровільних засадах у разі, якщо річний оборот компанії перевищує 187 500 AED (50 000 USD).

Не зобов'язані реєструватися платниками ПДВ:

- нерезидентні компанії, які зареєстровані в інших юрисдикціях і мають там податковий номер;

- офшорні компанії ОАЕ, оскільки їм заборонено поставляти товари і надавати послуги резидентам Еміратів;

- компанії в ВЕЗ ОАЕ, які не експортують і не імпортують товари/послуги в/з ОАЕ. Такі компанії повинні документально підтвердити, що товари купуються і реалізовуються в інших країнах.

Компанії, зареєстровані платниками ПДВ, зобов'язані вести бухгалтерський і податковий облік, подавати податкові декларації. Звітний (податковий) період встановлює податкова служба для кожної компанії окремо (щокварталу або щомісяця). Терміни подачі декларацій та сплати ПДВ - 28 число місяця, наступного за звітним періодом.

ВАЛЮТНИЙ КОНТРОЛЬ

Відсутній.

ДОГОВОРИ ПРО УНИКНЕННЯ ПОДВІЙНОГО ОПОДАТКУВАННЯ

ОАЕ підписали договори про уникнення подвійного оподаткування з багатьма країнами (понад 90 країн), в тому числі і з Україною.

Якщо ви бажаєте придбати компанію в ОАЕ (офшорну або оншорну) або відкрити офшор в Еміратах, звертайтеся до наших юристів за консультацією:

+38 (098) 737-88-88

Ми допоможемо вам зареєструвати компанію в Еміратах або в будь-якій іншій юрисдикції на вибір.