Послуги
UA
ENRU

Реєстрація компанії на Мальті

Фото 1 - Реєстрація компанії на Мальті

Про Мальту

Мальта  - острівна держава, розташована в Середземному морі, в якій відсутні річки, озера та джерела прісної води. При тому, що територія Мальти становить всього 316 км2, тут розташовані декілька високотехнологічних компаній. Красива природа приваблює тисячі туристів і робить туризм одним з основних джерел доходу держави. Крім того, Мальта - світовий центр з вивчення англійської мови, яка є однією з державних.

 

Мальта - парламентська республіка, яка входить в число країн Євросоюзу.

 

Сприятливі умови для ведення бізнесу визначаються престижністю та низькими податковими ставками даної юрисдикції, тому іноді вживається таке визначення як «офшор Мальта», хоча ця юрисдикція не є класичним офшором. Крім того, Мальта широко використовується для інкорпорації міжнародних трастів, холдингів і судноплавних компаній, а також для реєстрації грального бізнесу.

ЗАКОНОДАВСТВО

Закон Мальти «Про компанії» 1996 року, Закон «Про фінансові послуги», Положення про торговельне судноплавство, Закон «Про комерційні перевезення» регулюють основні положення щодо реєстрації та діяльності мальтійських компаній.

 

До 31 грудня 2006 року на Мальті було дозволено реєструвати т. зв. International Trading Companies і International Holding Companies, які, по суті, були звичайними офшорами, але в зв'язку зі вступом в ЄС, податкове законодавство зазнало ряд змін і тепер не робить відмінностей між компаніями-резидентами і нерезидентами, але, при цьому, передбачає суттєві податкові пільги для всіх акціонерів (резидентів і нерезидентів).

ВИДИ ПІДПРИЄМСТВ

Закон про компанії передбачає такі типи комерційних компаній:

 • партнерство з обмеженою і необмеженою відповідальністю,
 • компанія (приватна, публічна, з обмеженою відповідальністю).

Найбільш поширеною формою мальтійської компанії є Limited Liability Company (Limited, Ltd).

Фото 1 - Реєстрація компанії на Мальті

РЕЄСТРАЦІЯ КОМПАНІЇ НА МАЛЬТІ: ВИМОГИ

ПРИВАТНЕ ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ (LTD):
 • Мінімальний статутний капітал -  мінімум 1 165 EUR, для реєстрації потрібно сплатити відразу 20% від суми - 240 EUR.
 • Акції - прості, привілейовані, іменні, із зазначенням і без зазначення номінальної вартості. Акції на пред'явника заборонені.
 • Директор - мінімум одна фізична або юридична особа, вимог до резидентності немає.
 • Акціонери - від 2 до 50 фізичних або юридичних осіб, вимог до резидентності немає (в деяких випадках може бути 1 акціонер). Якщо число акціонерів перевищує 50, компанії присвоюється статус публічної.
 • Секретар – потрібен, мінімум одна фізична особа, вимог до резидентності немає, але зазвичай призначається резидент.
 • Загальнодоступна інформація: про директорів, акціонерів, секретарів. Інформація про бенефіціарного власника може бути прихована шляхом використання номінальних директора, акціонера, секретаря.
 • Інформація про бенефіціарних власників подається до Реєстру контролюючих осіб, доступ можуть отримати всі за умови реєстрації та оплати внеску.
 • Компанія зобов'язана щорічно подавати актуальну інформацію про свою структуру та власників (annual return), вести та здавати щорічний фінансовий звіт, а також проходити аудит (за винятком компаній, що не перевищують ліміти двох із трьох критеріїв: баланс 46 600 EUR, оборот 93 000 EUR, чисельність співробітників за звітний період – 2).
 • Необхідно проводити щорічні збори акціонерів (у будь-якій країні світу) і мати зареєстрований на Мальті офіс.
ОПОДАТКУВАННЯ

Корпоративний податок - 35%, але при розподілі прибутку компанія отримує податковий кредит на користь акціонерів, який дорівнює сумі сплаченого компанією податку на прибуток, з якої були розподілені дивіденди.

При розподілі дивідендів, отриманих з джерел за межами Мальти, а також пасивних доходів, отриманих на Мальті (до них відносяться іноземні доходи та мальтійські оподатковані доходи), акціонери отримують право вимагати повернення 6/7 сплаченого мальтійською компанією податку по цих доходах. Таким чином, досягається загальна ефективна ставка оподаткування 5%.

Якщо дохід від бізнесу складається з пасивних доходів, отриманих на Мальті (до них відносяться закордонні та мальтійські доходи з оподатковування), акціонери отримують право вимагати повернення 5/7 сплаченого мальтійською компанією податку за цими доходами. Таким чином досягається загальна ефективна ставка оподаткування 10%.

Повернення сплаченого податку в розмірі 2/3 буде застосовуватися в разі, якщо компанія вже використала угоду про уникнення подвійного оподаткування.

Оскільки повернення може виплачуватись тільки на рахунок акціонера операційної компанії, часто використовується дворівнева структура. Акціонером операційної компанії Мальти виступає друга Мальтійська компанія (холдинг). Таким чином, кошти, що повертаються державою на Мальті, підпадають під 0% оподаткування. Цей прибуток може бути реінвестований акціонером або залишатися на рахунку мальтійської холдингової компанії.

У разі використання дворівневої структури, коли акціонером операційної мальтійської компанії є друга мальтійська компанія (холдинг), 5% податку операційна компанія може сплатити відразу, без необхідності оплачувати 35% і вимагати повернення 30%.

Також є можливість отримання сертифікату щодо податкової резидентності на Мальті.

Оподаткування мальтійського холдингу

Доходи від приросту капіталу - 0%

Звільняються від оподаткування в разі отримання їх від нерезидентної дочірньої компанії лише в тому випадку, якщо:

 • дочірня компанія є резидентом або зареєстрована в країні ЄС;
 • дочірня компанія сплачує іноземний податок за ставкою від 15%;
 • пасивні доходи разом з роялті становлять не більше 50% в структурі доходів дочірньої компанії;
 • частка участі в капіталі дочірньої компанії не є портфельною інвестицією для мальтійської компанії, а дочірня компанія сплачує іноземні податки за ставкою понад 5%.
Більше
ВАЛЮТНИЙ КОНТРОЛЬ

Відсутній.

Більше
ДОГОВОРИ ПРО УНИКНЕННЯ ПОДВІЙНОГО ОПОДАТКУВАННЯ

Мальта уклала понад 70 угод про уникнення подвійного оподаткування,включно і з Україною.

Більше
ОСОБЛИВОСТІ

Завдяки своєму географічному розташуванню Мальта є дуже зручною для судноплавних компаній: судна до 1000 тон звільняються від прибуткового податку; допускається реєстрація платформ і барж, а також судів на стадії будівництва; немає обмежень за національністю господаря, екіпажу, акціонерів і директорів судноплавних компаній, проста процедура реєстрації.

Мальта - єдина юрисдикція в ЄС, яка видає ліцензії на заняття гральним бізнесом (он-лайн казино). Правила віддалених ігор (Remote Gaming Regulations) передбачають чотири класи ігор, які підлягають ліцензуванню.

Крім того, законодавець прийняв нові правила отримання посвідки на проживання на Мальті, розраховані на залучення заможних громадян (володіння нерухомістю на Мальті вартістю від € 275 000, проживання на території не менше 90 днів на рік - для бенефіціарів компаній, оплата щорічного податку в розмірі € 15 000, знання англійської або мальтійської мови та інші).

Більше

Якщо ви бажаєте зареєструвати фірму на Мальті, звертайтеся до наших юристів за консультацією:

+38 (098) 737-88-88

Ми допоможемо вам відкрити компанію на Мальті або в будь-якій іншій юрисдикції на вибір.

Вартість реєстрації компанії на Мальті формується індивідуально під кожний бізнес, тому отримайте фінальну ціну у нашій комерційній пропозиції після консультації з юристом.

Обговорити проект
Залишіть своє питання, ми передзвонимо
Відправити
ВІДПОВІДІ НА НАЙПОШИРЕНІШІ ЗАПИТАННЯ:
Реєстрація компанії на Мальті - вартість та терміни?
З вартістю та термінами послуги Реєстрація компанії на Мальті Ви можете ознайомитись звернувшись до наших спеціалістів за безкоштовною консультацією ✓.
Як правильно вибрати юрисдикцію чи іноземний банк?
Для правильного вибору ірисдикції або іноземного банку, де Ви збираєтеся створити компанію та/або відкрити рахунок, необхідно визначити Ваші цілі і виходячи з цього фахівці нашої компанії проконсультують Вас щодо найбільш привабливої для Вас та Вашого бізнесу юрисдикції/банку.
Бажаєте більше дізнатися про Реєстрація компанії на Мальті?
Заходьте на сайт компанії "Саmpio Group" і дізнавайтеся все про Реєстрація компанії на Мальті ✓.
Реєстрація компанії на Мальті - найкращі умови тільки у нас.
Зв'язатися з нами можна за номерами телефону: +38(098) 737-88-88, +380(67) 444-18-08, або за електронною адресою kiev@campiogroup.com
Наскільки корисна інформація?
Натисніть на зірку, щоб оцінити!
Середня оцінка 5/5. Кількість оцінок: 2
Компанія на Мальті
від 3500€
Компанія в Естонії
2200€
Компанія у США
1500$
Рахунок на Кіпрі
від 1200€
Компанія у Швейцарії
25000 CHF
Форма зворотного зв'язку
Залишіть своє питання, ми передзвонимо
Відправити