Реєстрація компанії на Мальті

Юридична компанія » Юрисдикції » Мальта

ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ ПРО ЮРИСДИКЦІЮ

Мальта (Республіка Мальта) - острівна держава, розташована в Середземному морі, в якій відсутні річки, озера та джерела прісної води. При тому, що територія Мальти становить всього 316 км2, тут розташовані декілька високотехнологічних компаній. Красива природа приваблює тисячі туристів і робить туризм одним з основних джерел доходу держави. Крім того, Мальта - світовий центр з вивчення англійської мови, яка є однією з державних.

Мальта - парламентська республіка, яка входить в число країн Євросоюзу.

Сприятливі умови для ведення бізнесу визначаються престижністю та низькими податковими ставками даної юрисдикції, тому іноді вживається таке визначення як «офшор Мальта», хоча ця юрисдикція не є класичним офшором. Крім того, Мальта широко використовується для інкорпорації міжнародних трастів, холдингів і судноплавних компаній, а також для реєстрації грального бізнесу.

Відкрити «офшор» на Мальті

ЗАКОНОДАВСТВО

Закон Мальти «Про компанії» 1996 року, Закон «Про фінансові послуги», Положення про торговельне судноплавство, Закон «Про комерційні перевезення» регулюють основні положення щодо реєстрації та діяльності мальтійських компаній.

До 31 грудня 2006 року на Мальті було дозволено реєструвати т. зв. International Trading Companies і International Holding Companies, які, по суті, були звичайними офшорами, але в зв'язку зі вступом в ЄС, податкове законодавство зазнало ряд змін і тепер не робить відмінностей між компаніями-резидентами і нерезидентами, але, при цьому, передбачає суттєві податкові пільги для всіх акціонерів (резидентів і нерезидентів)

РЕЄСТРАЦІЯ КОМПАНІЇ НА МАЛЬТІ

ВИДИ ПІДПРИЄМСТВ

Закон про компанії передбачає такі типи комерційних компаній: партнерство з обмеженою і необмеженою відповідальністю, компанія (приватна, публічна, з обмеженою відповідальністю).

Найбільш поширеною формою мальтійської компанії є Limited Liability Company (Limited, Ltd).

ПРИВАТНЕ ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ (LTD):

 • Мінімальний статутний капітал -240 EUR.
 • Акції - прості, привілейовані, іменні, із зазначенням і без зазначення номінальної вартості. Акції на пред'явника заборонені.
 • Директор - мінімум одна фізична або юридична особа, вимог до резидентності немає.
 • Акціонери - від 2 до 50 фізичних або юридичних осіб, вимог до резидентності немає (в деяких випадках може бути 1 акціонер). Якщо число акціонерів перевищує 50, компанії присвоюється статус публічної.
 • Секретар – потрібен, мінімум одна фізична особа, вимог до резидентності немає, але зазвичай призначається резидент.
 • Загальнодоступна інформація: про директорів, акціонерів, секретарів. Інформація про бенефіціарного власника може бути прихована шляхом використання номінальних директора, акціонера, секретаря.
 • Інформація про бенефіціарних власників подається до Реєстру контролюючих осіб, доступ можуть отримати всі за умови реєстрації та оплати внеску.
 • Компанія зобов'язана вести та здавати щорічний фінансовий звіт, проходити аудит.
 • Необхідно проводити щорічні збори акціонерів (у будь-якій країні світу) і мати зареєстрований на Мальті офіс.

ОПОДАТКУВАННЯ

Корпоративний податок - 35%, але при розподілі прибутку компанія отримує податковий кредит на користь акціонерів, який дорівнює сумі сплаченого компанією податку на прибуток, з якої були розподілені дивіденди.

При розподілі дивідендів, отриманих з джерел за межами Мальти, а також пасивних доходів, отриманих на Мальті (до них відносяться іноземні доходи та мальтійські оподатковані доходи), акціонери отримують право вимагати повернення 6/7 сплаченого мальтійською компанією податку по цих доходах. Таким чином, досягається загальна ефективна ставка оподаткування 5%.

Оскільки, повернення може виплачуватися лише на рахунок акціонера операційної компанії, часто використовується дворівнева структура. Акціонером операційної мальтійської компанії виступає друга мальтійська компанія (холдинг). Таким чином, кошти, які повертаються державою на Мальті, підпадають під 0% оподаткування. Цей прибуток може бути реінвестований акціонером або залишатися на рахунку холдингової мальтійської компанії.

У разі використання дворівневої структури, коли акціонером операційної мальтійської компанії виступає друга мальтійська компанія (холдинг), 5% податку операційна компанія може оплатити відразу, без необхідності оплачувати 35% і вимагати повернення 30%.

Також є можливість отримання сертифікату про податкову резидентність на Мальті.

Повернення сплаченого податку в розмірі 2/3 буде застосовуватися в разі, якщо компанія вже використала угоду про уникнення подвійного оподаткування.

Таблиця показує, яким чином можна досягти зниження ефективної ставки корпоративного податку до 0-6,25%.

Система відшкодування податкового кредиту

Податковий кредит (FRFTC)

Відшкодування 6/7 податку

Податкові пільги від односторонніх/двосторонніх договорів

Податкові пільги від односторонніх/двосторонніх договорів

Мальтійська компанія

Іноземний дохід - не обкладається податком за місцем розподілу

1,000

1,000

-

-

Іноземний дохід - податок у джерела 10%

-

-

1,000

-

Іноземний дохід - податок у джерела 15%

-

-

-

1,000

Іноземний податок (сума)

-

-

(100)

(150)

Чистий іноземний дохід

1,000

1,000

900

850

Додаємо податковий кредит (FRFTC)

250

-

-

-

Загальна сума для оподаткування

1,250

1,000

1,000

1,000

Мальтійський корпоративний податок 35%

(437.50)

(350)

(350)

(350)

Зменшуємо на суму податкового кредиту (FRFTC)

250

-

-

-

Податковий кредит за одностороннім зобов'язанням / договором про уникнення подвійного оподаткування

-

-

100

150

Сума податку, що сплачується на Мальті

187.50

350

250

200

Чиста сума розподілених дивідендів

812.50

650

650

650

Одержувачі акціонери

Повернення 2/3 від суми сплаченого податку (+ односторонній / двосторонній договір про уникнення оподаткування)

125

-

233.33

200

Повернення 6/7 від суми сплаченого податку

-

300

-

-

Загальна сума сплаченого податку

62.50

50

16.67

0

Ефективна ставка корпоративного податку

6.25%

5%

1.85%

0%

Відшкодування податку відбувається протягом 14 днів. Після цього даний дохід є повністю звільненим від оподаткування на Мальті.

Оподаткування мальтійського холдингу

Доходи від приросту капіталу - 0%

Звільняються від оподаткування в разі отримання їх від нерезидентної дочірньої компанії лише в тому випадку, якщо:

 • дочірня компанія є резидентом або зареєстрована в країні ЄС;
 • дочірня компанія сплачує іноземний податок за ставкою від 15%;
 • пасивні доходи разом з роялті становлять не більше 50% в структурі доходів дочірньої компанії;
 • частка участі в капіталі дочірньої компанії не є портфельною інвестицією для мальтійської компанії, а дочірня компанія сплачує іноземні податки за ставкою понад 5%.

ВАЛЮТНИЙ КОНТРОЛЬ

Відсутній.

ДОГОВОРИ ПРО УНИКНЕННЯ ПОДВІЙНОГО ОПОДАТКУВАННЯ

Мальта уклала понад 50 угод про уникнення подвійного оподаткування, але з Україною такої угоди немає.

ОСОБЛИВОСТІ

Завдяки своєму географічному розташуванню Мальта є дуже зручною для судноплавних компаній: судна до 1000 тон звільняються від прибуткового податку; допускається реєстрація платформ і барж, а також судів на стадії будівництва; немає обмежень за національністю господаря, екіпажу, акціонерів і директорів судноплавних компаній, проста процедура реєстрації.

Мальта - єдина юрисдикція в ЄС, яка видає ліцензії на заняття гральним бізнесом (он-лайн казино). Правила віддалених ігор (Remote Gaming Regulations) передбачають чотири класи ігор, які підлягають ліцензуванню.

Крім того, законодавець прийняв нові правила отримання посвідки на проживання на Мальті, розраховані на залучення заможних громадян (володіння нерухомістю на Мальті вартістю від € 400000, проживання на території не менше 90 днів на рік - для бенефіціарів компаній, оплата щорічного податку в розмірі € 25 000, знання англійської або мальтійської мови та інші).

Якщо ви бажаєте зареєструвати фірму на Мальті, звертайтеся до наших юристів за консультацією:

+38 (098) 737-88-88

Ми допоможемо вам відкрити компанію на Мальті або в будь-якій іншій юрисдикції на вибір.