Послуги
UA
ENRU

Реєстрація компанії в Естонії

Фото 1 - Реєстрація компанії в Естонії

Про Естонію

Естонська Республіка - держава, розташована в Північній Європі. Естонія вступила в Європейський Союз 1 травня 2004 року, а з 1 січня 2011 року держава увійшла до Єврозони. Це одна з трьох колишніх радянських республік, які зуміли інтегруватися до Шенгенського простору і європейського ринку.

 

Часто можна зустріти таке поняття як «офшор Естонія», що є помилковим. Причина такого словосполучення - 0% податку на прибуток, якщо естонське підприємство не виводить прибуток, а вкладає його в бізнес. Саме ставка 0% дуже часто сприймається як ухилення від податків, хоча насправді це не безподаткова юрисдикція і не «офшор», тому що дивіденди в Естонії підлягають оподаткуванню.

ПЕРЕВАГИ ЕСТОНСЬКОЇ КОМПАНІЇ:

 • Добре налагоджена електронна система комунікацій між державою та господарюючими суб'єктами
 • Спрощена юридична система, яка функціонує для малого та середнього бізнесу
 • В Естонії один з найнижчих рівнів корупції в світі та стабільний валютний курс
 • Податок на нерозподілений прибуток - 0%
 • Естонія не офшор і не входить в чорні списки жодної країни світу
 • Право отримати робочу візу або посвідку на проживання в Естонії
 • Додатково до компанії можна дистанційно відкрити банківський рахунок на території Естонії за умови наявності партнерів або зв'язку з країною
 • Відсутність бар'єрів при спілкуванні, оскільки більшість населення знає і спілкується російською мовою
ЗАКОНОДАВСТВО

Реєстрація підприємств Естонії регулюється Комерційним кодексом країни.

Види компаній

Найбільш поширеною і зручною формою відкриття фірми в Естонії є «Товариство з обмеженою відповідальністю" (OÜ).

Фото 1 - Реєстрація компанії в Естонії

ВІДКРИТТЯ ФІРМИ В Естонії: ВИМОГИ

ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ (OÜ):
 • Мінімальний статутний капітал - 1 євро (може бути внесений готівкою або майном). Оплачується перед реєстрацією.
 • Директор (член правління) - мінімум одна фізична особа, вимоги до резидентності відсутні (тобто може бути не естонець).
 • Акціонер (пайовик) - мінімум одна фізична або юридична особа, може бути нерезидентом.
 • Секретар - не потрібен.
 • Компанія в Естонії зобов'язана мати реєстраційну адресута ліцензовану контактну особу на території країни. Якщо одним із членів правління виступатиме резидент Естонії, то контактна особа не потрібна.
 • Загальнодоступна інформація - найменування та адреса компанії, директор, акціонер, розмір статутного капіталу. З 2018 року відомості про бенефіціарних власників вносяться до публічного Реєстру бенефіціарів.
 • «Офшору» в Естонії заборонено займатися банківською і страховою діяльністю.
 • Звітність - необхідно вести бухгалтерську звітність та незалежно від того, вела естонська компанія діяльність чи ні, один раз на рік подавати щорічну фінансову звітність, а деяких випадках і проходити аудиторську перевірку (якщо перевищуються річні показники). Аудиторська перевірка компаній здійснюється у двох формах: аудит та огляд.
 • Аудит є обов'язковим для тих компаній, у яких не менше 2-х показників за звітний рік перевищують такі умови:

1) Оборот компанії (дохід від продажів) на рік понад 4 млн. EUR.

2) Активи компанії на дату складання балансу – 2 млн. EUR.

3) Середня кількість працівників – 50 осіб.

Або хоча б один показник за звітний рік перевищує:

1) Оборот компанії (дохід від продажів) на рік понад 12 млн. EUR.

2) Активи компанії на дату складання балансу – 6 млн. EUR.

3) Середня кількість працівників – 180 осіб.

 • Огляд є обов'язковим для тих компаній, у яких не менше 2-х показників за звітний рік перевищують такі умови:

1) Оборот компанії (дохід від продажів) на рік понад 1,6 млн. EUR.

2) Активи компанії на дату складання балансу – 0,8 млн. EUR.

3) Середня кількість працівників – 24 особи.

Або хоча б один показник за звітний рік перевищує:

1) Оборот компанії (дохід від продажів) на рік понад 4,8 млн. EUR.

2) Активи компанії на дату складання балансу – 2,4 млн. EUR.

3) Середня кількість працівників – 72 особи.

 

ПРИВАТНЕ ПІДПРИЄМНИЦТВО:
 • На відміну від звітності Товариства з обмеженою відповідальністю, приватний підприємець (ПП) подає лише декларацію про доходи за межами країни до 31 березня року, наступного за звітним.
 • Якщо ПП вів діяльність поза Естонією (наприклад, Україна, Росія), то оподатковуватися в Естонії він не буде.
 • При внесенні інвестиції в розмірі 16000 євро, приватний підприємець може клопотати про отримання посвідки на проживання для себе та своєї сім'ї (при цьому інвестиція для юридичної особи становить 65000 євро).
ОПОДАТКУВАННЯ

Корпоративний податок на прибуток - 0% (застосовується, коли фірма Естонії не розподіляє прибуток в кінці звітного періоду, а також якщо прийнято рішення вкласти прибуток в бізнес або реінвестувати).

Якщо компанії не вдасться довести реальність угоди або підприємство, з яким ведеться співпраця, віднесено податковими органами Естонії до офшорних - з суми, яку естонська фірма перерахує на рахунок свого «офшорного» партнера, необхідно буде заплатити 20% податку. Це пов'язано з тим, що такі витрати будуть розцінюватися такими, що не відносяться до підприємницької діяльності. Серед держав і територій, до співпраці з якими може бути особливий інтерес податкового департаменту Естонії відносять: Андорру, Багамські острови, Беліз, БВО, Коста-Ріку, Гібралтар, Гонконг, Кайманові острови, Ліхтенштейн, Маршаллові острови, Маврикій, Панаму, Сент-Кітс і Невіс, Сент-Люсія, Сент-Вінсент і Гренадіни, Сейшели та ін.

Ставка податку в розмірі 25% (20/80) застосовується лише при виплаті дивідендів нерезидентам і, якщо компанія в Естонії веде діяльність на території країни.

Пільгова ставка на регулярно виплачені дивіденди - 14/86.

Податки з сплачуваних дивідендів (income tax paid on distubuted dividends) в Естонії сплачує юридична особа - платник дивідендів.

Сплачувати податок на дивіденди необхідно до 10-го числа, наступного місяця за місяцем виплати. Варто врахувати, що податок сплачується лише при розподілі прибутку, податок на нерозподілений прибуток відсутній.

Для першої виплати дивідендів обов'язково повинен бути сформований (внесений) і зареєстрований в Комерційному регістрі статутний капітал. Також для виплати дивідендів, необхідно подати річний звіт за попередній рік.

Крім податку з дивідендів у компанії можуть виникати і інші податки в процесі діяльності, наприклад, ПДВ з імпорту послуг, податок з незв'язаних з підприємництвом витрат, податок з витрат, за якими немає первинних документів, податок з отриманих послуг від низько податкових юрисдикцій. ПДВ з імпорту послуг виникає при отриманні від фірм-нерезидентів та ІП-нерезидентів таких послуг, як консультаційні, ІТ, електронні. Обов'язок в реєстрації - протягом 3 днів після отримання такої послуги, не чекаючи підготовки річного звіту.

Соціальний податок - 33% (вилучається при нарахуванні заробітної плати та утримується підприємством з виплати співробітникові).

Прибутковий податок з фізичної особи - 20%.

Податок з обороту (ПДВ, VAT) - 22%, всередині ЄС - 0%. Зареєстровані в Естонії компанії мають право отримати статус платника VAT. Необхідність отримання такого номера залежить від обороту і території діяльності компанії. VAT номер обов'язковий в тому випадку, якщо естонський «офшор» здійснює діяльність на території Естонії і всередині Євросоюзу, а товарообіг в Естонії досягає 40 000 євро.

Більше
ВАЛЮТНИЙ КОНТРОЛЬ

Відсутній.

Більше
ДОГОВОРИ ПРО УНИКНЕННЯ ПОДВІЙНОГО ОПОДАТКУВАННЯ

На сьогодні Естонія має великий перелік підписаних міжнародних договорів, в т.ч. і з Україною.

Більше

Якщо ви плануєте відкрити компанію або купити фірму в Естонії, звертайтеся до наших юристів за консультацією: +38 (098) 737-88-88

Ми допоможемо вам купити «офшор» в Естонії або в будь-якій іншій юрисдикції на вибір.

Вартість реєстрації компанії в Естонії визначається конкретно під кожний бізнес та його особливості, тому отримайте фінальну ціну у  комерційній пропозиції після уточнення усіх деталей нашим юристом. 

Обговорити проект
Залишіть своє питання, ми передзвонимо
Відправити
Новини по темі
Естонія погодила підвищення податків
Естонія ухвалила два закони про підвищення податків в країні, яке було передбачено Коаліційною угодою на 2023-2027 роки. Закони незабаром будуть підписані Президентом, а деякі положення почнуть діяти вже з 2024 року.
ВІДПОВІДІ НА НАЙПОШИРЕНІШІ ЗАПИТАННЯ:
Реєстрація компанії в Естонії - вартість та терміни?
З вартістю та термінами послуги Реєстрація компанії в Естонії Ви можете ознайомитись звернувшись до наших спеціалістів за безкоштовною консультацією ✓.
Як правильно вибрати юрисдикцію чи іноземний банк?
Для правильного вибору ірисдикції або іноземного банку, де Ви збираєтеся створити компанію та/або відкрити рахунок, необхідно визначити Ваші цілі і виходячи з цього фахівці нашої компанії проконсультують Вас щодо найбільш привабливої для Вас та Вашого бізнесу юрисдикції/банку.
Бажаєте більше дізнатися про Реєстрація компанії в Естонії?
Заходьте на сайт компанії "Саmpio Group" і дізнавайтеся все про Реєстрація компанії в Естонії ✓.
Реєстрація компанії в Естонії - найкращі умови тільки у нас.
Зв'язатися з нами можна за номерами телефону: +38(098) 737-88-88, +380(67) 444-18-08, або за електронною адресою kiev@campiogroup.com
Наскільки корисна інформація?
Натисніть на зірку, щоб оцінити!
Середня оцінка 5/5. Кількість оцінок: 2
Компанія в Естонії
2200€
Рахунок у Ліхтенштейні
1000€
Компанія у Швейцарії
25000 CHF
Компанія на Мальті
від 3500€
Компанія в ОАЕ
від 4200$
Форма зворотного зв'язку
Залишіть своє питання, ми передзвонимо
Відправити