Послуги
UA
ENRU

Редоміциляція (переміщення) компаній з офшорних юрисдикцій

У світлі останніх змін законодавства на Британських Віргінських островах, Белізі, Бермудах, Кайманових островах та інших офшорних юрисдикціях, у бізнесу все частіше виникає питання: Що буде далі з офшорами і що робити зараз?

Компанії, як і фізичні особи, можуть мігрувати до інших держав. Ця процедура називається редоміциляцією (переведення компанії з однієї юрисдикції до іншої).

Фото 1 - Редоміциляція (переміщення) компаній з офшорних юрисдикцій

ЩО ЗНАЧИТЬ РЕДОМІЦІЛЯЦІЯ?

Якщо національне законодавство країни інкорпорації компанії не забороняє переведення організацій до інших держав, то компанія будь-якої миті може змінити своє місце реєстрації на іншу країну. Аналогічно і країна, що приймає, повинна на законодавчому рівні регулювати прийняття компаній з інших країн.

При цьому компанія не ліквідується, не припиняє своєї діяльності, не змінює корпоративну структуру, а просто переносить своє місце реєстрації та офіс в іншу юрисдикцію, знову ж таки, якщо законодавство країни дозволяє це робити. Англія, Гонконг та Сінгапур, наприклад, не дозволяють редоміцилювання, а на Кіпрі, Сейшелах це можливо.

Крім того, статут та установчий договір організації не повинен містити заборони на здійснення зміни юрисдикції компанії.

ПРИЧИНИ ЗМІНИ ЮРИСДИКЦІЇ

Саме невигідні поправки до законів офшорних юрисдикцій змушують бізнес зараз задуматися або про анулювання фірми в країні реєстрації та інкорпорації нової фірми в іншій юрисдикції, або про перенесення компанії до іншої країни без зміни юридичного статусу компанії.

  • Юрисдикція потрапила до «чорного» списку держав.
  • Збільшення витрат на щорічне утримання підприємства.
  • Офшорні фірми змушені тепер доводити, що вони фізично не присутні на території країн, де інкорпоровані, і що вони – податкові резиденти інших юрисдикцій.
  • З'явилися вимоги щодо економічної присутності компаній (substance) у країні інкорпорації, і компанія має найняти достатню кількість кваліфікованого персоналу в державі реєстрації, мати фізичний офіс (не віртуальний), управляти компанією, здійснювати бізнес та нести адекватні витрати у цій державі.
  • Фірми з безподаткових чи низькоподаткових юрисдикцій стикаються із проблемою відкриття рахунку у зарубіжному банку. Все тому, що банки дуже жорстко ставляться до юрисдикцій, у яких на законодавчому рівні не передбачено подання щорічної фінансової звітності.
  • Погіршення податкових умов, регулювання та контролю, підвищена прозорість у юрисдикції початкової реєстрації.
Фото 2 - Редоміциляція (переміщення) компаній з офшорних юрисдикцій

ОБМЕЖЕННЯ ПРИ ЗМІНІ ЗАРУБІЖНОЇ ЮРИСДИКЦІЇ

Існує ряд обмежень, за яких редоміцилювання компанії неможливе:

  • підприємство не повинно бути викреслено, анульовано або знято з реєстрації у початковому іноземному реєстрі до того моменту, поки Регістр не видасть тимчасовий Сертифікат Редоміцилювання, інакше Регістр може відхилити заявку на зміну юрисдикції;
  • фірма не має бути ліквідована чи бути у процесі ліквідації іноземній державі;
  • не повинно бути жодних судових рішень, які лімітують права кредиторів компанії;
  • проти компанії не повинно бути порушено жодних справ про неспроможність, цивільних та кримінальних справ, виконавчих проваджень чи судових справ щодо порушення законів країни реєстрації компанії.

На сьогоднішній день найпоширенішою підставою для зміни юрисдикції фірми є неможливість відкрити корпоративний рахунок. Тому клієнтам, які вже мають працюючий бізнес, інкорпорований у безподаткових чи низькоподаткових юрисдикціях, потрібно переглянути поточні бізнес-структури. Звичайно, можна просто кинути таку компанію та зареєструвати нову у потрібній юрисдикції. Але якщо компанія створена вже давно, має налагоджені зв'язки, партнерів, імідж, укладені договори – кидати її нераціонально. У таких випадках використовують інший спосіб – переміщення зарубіжної компанії з однієї юрисдикції до іншої, з офшорної до оншорної.

ПОРЯДОК РЕДОМІЦІЛЯЦІЇ КОМПАНІЇ

1. Підприємство звертається до Реєстру компаній своєї юрисдикції із заявкою на редомициль в іншу країну для отримання дозволів та необхідних документів.
2. Підприємство подає до Реєстру компаній заявку та необхідний пакет документів, а також назву компанії (воно може збігатися з назвою фірми до зміни юрисдикції. Якщо назва в Реєстрі вже зайнята – можна подати інше).

Для переведення компанії знадобиться повний пакет документів:

- корпоративні документи щодо компанії

- Certificate of Good Standing

- намір компанії про зміну юрисдикції реєстрації 

- реєстри директорів та реєстри акціонерів

- відомості, що підтверджують:

платоспроможність фірми і що вона не на стадії ліквідації

що вихідна країна інкорпорації компанії на законодавчому рівні не забороняє переведення компаній 

- документи для проходження процедури due diligence на бенефіціарів, директорів та акціонерів компанії.

3. Реєстратор розглядає всі документи та їх достатність і при прийнятті позитивного рішення видає тимчасовий Сертифікат Редоміцилювання (Temporary Certificate of Continuation), що підтверджує тимчасову інкорпорацію фірми. З цього моменту підприємство наділене всіма правами та зобов'язаннями нарівні з іншими підприємствами.
4. Після отримання тимчасового Сертифіката протягом 6-ти місяців фірмі потрібно зняти реєстрацію в попередній юрисдикції інкорпорації та надати Свідоцтво про припинення діяльності до нового Реєстру. Якщо компанія не надасть цю інформацію і продовжуватиме значитися у закордонному реєстрі, новий Регістр компаній може ліквідувати найменування компанії у своєму Реєстрі та повідомити про це закордонні органи, або продовжити період надання інформації ще на 3 місяці.
5. Після викреслення підприємства з іноземного реєстру та надання Свідоцтва про припинення діяльності Реєстр випускає Сертифікат про Редоміцилювання, що засвідчує остаточну інкорпорацію компанії у новій юрисдикції.
6. Компанії, які планують змінювати юрисдикцію, мають підготувати бухгалтерські та фінансові звіти за кожний рік до дати редоміціляції.

Процедура та пакет документів, які необхідно буде подати для дереєстрації компанії, для кожної юрисдикції відрізнятимуться, оскільки вони регламентуються місцевим законодавством країн.

ПО ВСІХ ПИТАННЯХ ЗВЕРТАЙТЕСЯ ЗА КОНСУЛЬТАЦІЄЮ ДО НАШИХ ЮРИСТІВ, ЯКІ ПРОПОНУЮТЬ МОЖЛИВІ ВАРІАНТИ І ДОПОМОЖУТЬ ВИРОБИТИ РІШЕННЯ З РЕДОМІЦІЛЯЦІЇ ДЛЯ ВАШОЇ: +38 (098) 737-88-88

Обговорити проект
Залишіть своє питання, ми передзвонимо
Відправити
ВІДПОВІДІ НА НАЙПОШИРЕНІШІ ЗАПИТАННЯ:
Редоміциляція (переміщення) компаній з офшорних юрисдикцій - вартість та терміни?
З вартістю та термінами послуги Редоміциляція (переміщення) компаній з офшорних юрисдикцій Ви можете ознайомитись звернувшись до наших спеціалістів за безкоштовною консультацією ✓.
Як правильно вибрати юрисдикцію чи іноземний банк?
Для правильного вибору ірисдикції або іноземного банку, де Ви збираєтеся створити компанію та/або відкрити рахунок, необхідно визначити Ваші цілі і виходячи з цього фахівці нашої компанії проконсультують Вас щодо найбільш привабливої для Вас та Вашого бізнесу юрисдикції/банку.
Бажаєте більше дізнатися про Редоміциляція (переміщення) компаній з офшорних юрисдикцій ?
Заходьте на сайт компанії "Саmpio Group" і дізнавайтеся все про Редоміциляція (переміщення) компаній з офшорних юрисдикцій ✓.
Редоміциляція (переміщення) компаній з офшорних юрисдикцій - найкращі умови тільки у нас.
Зв'язатися з нами можна за номерами телефону: +38(098) 737-88-88, +380(67) 444-18-08, або за електронною адресою kiev@campiogroup.com
Наскільки корисна інформація?
Натисніть на зірку, щоб оцінити!
Середня оцінка 4.67/5. Кількість оцінок: 3
Компанія у Швейцарії
25000 CHF
Компанія в Англії
від 950€
Компанія в Гонконзі
від 2500$
Рахунок у Грузії
1000$
Компанія в Грузії
6500€
Форма зворотного зв'язку
Залишіть своє питання, ми передзвонимо
Відправити