Редоміциляція (переміщення) компаній з офшорних юрисдикцій на Кіпр

Юридична компанія » Послуги » Компанії » Редоміциляція (переміщення) компаній з офшорних юрисдикцій на Кіпр

Компанії, як і фізичні особи, можуть мігрувати в інші держави. Ця процедура називається редоміциляцією (переміщення компанії з однієї юрисдикції в іншу).

На Кіпрі процедура редоміциляціі регламентована Законом про компанії, розділ 113 (Companies Law, cap 113) і дозволяє змінити іноземну юрисдикцію компанії на Кіпр, а кіпрську фірму - на будь-яку іншу іноземну.

ЧОМУ ФІРМИ ЗМІНЮЮТЬ ЮРИСДИКЦІЇ ІНКОРПОРАЦІЇ?

Причин може бути багато:

- у фірм з безподаткових або низькоподаткових юрисдикцій виникає проблема з відкриттям рахунку в закордонному банку. Все тому, що банки дуже жорстко ставляться до юрисдикцій, в яких на законодавчому рівні не передбачено подання щорічної фінансової звітності, якщо компанія зареєстрована в країні, де не веде жодної господарської діяльності і не створює ніякої цінності для держави, не має реального приміщення під офіс і співробітників. Банки зазвичай не хочуть співпрацювати з такими компаніями і відмовляють їм у відкритті рахунків. Ще більше це посилюється тиском і підвищеним контролем з боку міжнародних організацій.

До кіпрських компаній зазвичай менше питань з боку банків і податкових органів, тому що вони сплачують податки на Кіпрі (якщо ведуть діяльність в країні), подають щорічно фінансову звітність та їх складно використовувати як «гаманець».

- погіршення податкових умов, регулювання і контролю, підвищена прозорість в юрисдикції первісної реєстрації;

- збільшення витрат на щорічний супровід підприємства;

- юрисдикція потрапила в «чорний» список держав;

- виробнича необхідність компанії та інші причини.

На сьогодні, найпоширенішою підставою для зміни юрисдикції фірми є неможливість відкрити корпоративний рахунок. Тому клієнтам, у яких вже є активний бізнес, інкорпорований в безподаткових або низькоподаткових юрисдикціях, потрібно переглянути поточні бізнес-структури. Звичайно, можна просто залишити таку компанію і зареєструвати нову в потрібній юрисдикції. Але, якщо компанія створена вже довгий період часу, має налагоджені зв'язки, партнерів, імідж, укладені договори - то залишати її нераціонально. У таких випадках використовують інший спосіб - переміщення іноземної компанії з однієї юрисдикції в іншу, з офшорної в оншорну. Найчастіше на Кіпр переміщують компанії, інкорпоровані в таких класичних офшорних юрисдикціях, як Сейшельські острови, БВО, Беліз, Панама та ін.

ЩО ОЗНАЧАЄ РЕДОМІЦИЛЯЦІЯ?

Якщо національне законодавство країни інкорпорації компанії не забороняє переміщення  організацій в інші держави, то компанія в будь-який момент часу може змінити своє місце реєстрації на іншу країну. Аналогічно і інша країна повинна на законодавчому рівні регулювати прийняття компаній з іноземних країн.

При цьому компанія не ліквідовується, не припиняє свою діяльність, не змінює корпоративну структуру, а просто переміщує своє місце реєстрації та офіс в іншу юрисдикцію, знову ж таки, якщо законодавство країни дозволяє це робити. Англія, Гонконг і Сінгапур, наприклад, не дозволяють редоміциляцію, проте на Кіпрі це можливо.

Крім того, статут і установчий договір організації не повинен містити заборони на здійснення зміни юрисдикції компанії.

ПОРЯДОК РЕДОМІЦИЛЯЦІІ КОМПАНІЇ НА КІПР

1. Підприємство звертається до Реєстру підприємств своєї юрисдикції із заявкою на редоміциль в іншу країну для отримання дозволів та потрібних документів.

2. Підприємство подає в Реєстр підприємств Кіпру заявку і необхідний пакет документів, а також назву компанії (вона може збігатися з назвою фірми до зміни юрисдикції, але зі скороченням Ltd в найменуванні. Якщо ж назва в Реєстрі вже зайнята - можна подати іншу).

3. Реєстратор Кіпру розглядає всі документи і їх достатність, та у разі прийняття позитивного рішення, видає тимчасовий Сертифікат Редоміцилювання (Temporary Certificate of Continuation), що підтверджує тимчасову інкорпорацію фірми на Кіпрі. З цього моменту підприємство наділене усіма правами і зобов'язаннями нарівні з підприємствами Кіпру.

4. Після отримання тимчасового Сертифікату, протягом 6-ти місяців, фірмі потрібно зняти реєстрацію в попередній юрисдикції інкорпорації, і надати Свідоцтво про припинення діяльності в кіпрський Регістр. Якщо компанія не надасть цю інформацію і буде продовжувати значитися в іноземному реєстрі, кіпрський Реєстр компаній може ліквідувати найменування компанії в своєму Реєстрі та повідомити про це іноземні органи, або продовжити період надання інформації ще на 3 місяці.

5. Після викреслювання підприємства з іноземного реєстру і надання на Кіпр Свідоцтва про припинення діяльності, Реєстр Кіпру випускає Сертифікат про Редоміцилювання, що засвідчує остаточну інкорпорацію компанії на Кіпрі.

6. Компанії, які планують змінювати юрисдикцію на Кіпр, повинні підготувати бухгалтерські та фінансові звіти за кожен рік до дати редоміциляціі.

ОБМЕЖЕННЯ ПРИ ЗМІНІ ІНОЗЕМНОЇ ЮРИСДИКЦІЇ НА КІПР

Існує ряд обмежень, при яких редоміциляція компанії на Кіпр неможлива:

- підприємство не повинно бути викреслене, анульоване або зняте з реєстрації в первісному іноземному реєстрі до того моменту, поки Реєстр Кіпру не видасть тимчасовий Сертифікат Редоміцилювання, інакше Реєстр Кіпру може відхилити заявку на зміну юрисдикції;

- фірма не повинна бути ліквідована або бути в процесі ліквідації в іноземній державі;

- не повинно бути ніяких судових рішень, які лімітують права кредиторів компанії;

- проти компанії не повинно бути порушено жодної справи про неспроможність, цивільних і кримінальних справ, виконавчих проваджень або судових справ про порушення законів країни реєстрації компанії.

Якщо у вас виникли питання, звертайтеся за консультацією до наших юристів:

+38 (098) 737-88-88