Послуги
UA
ENRU

Подача повідомлень про КІК для іноземних компаній

Загальна інформація

Якщо ви резидент України і плануєте відкрити компанію за кордоном або вже являєтесь власником іноземного бізнесу, дана інформація для вас є обов’язковою як для ознайомлення, так і для виконання.  Так, відповідно до норм КІК, які прийняті і діють в Україні від 2021 року, контролюючі особи Контрольованих іноземних компаній зобов’язані повідомляти Державну податкову службу України про зміни статусу контролюючих осіб у своїх КІК.

Фото 1 - Подача повідомлень про КІК для іноземних компаній

В яких випадках подається повідомлення КІК?

Власники іноземних компаній  повинні подавати повідомлення у таких випадках:

  • створення іноземної компанії або набуття частки в ній;
  • продаж частки в іноземній компанії;
  • початок здійснення фактичного контролю над КІК;
  • припинення здійснення фактичного контролю над КІК
  • ліквідацію чи продаж іноземної компанії.

Зауважимо, що вимоги стосуються як безпосередньо іноземних юридичних осіб, так і утворень без статусу юридичної особи, до яких відносяться трасти, партнерства, фонди і т.д.  Відкриття ФОП за кордоном не вважається КІК, а тому до них не застосовується відповідне законодавство.

Єдине виключення щодо подачі повідомлень КІК – публічні іноземні компаній. Ця категорія компаній не зобов’язана подавати повідомлення до ДПС України.

Термін подання повідомлення КІК

Законодавцем встановлений  єдиний термін подання повідомлень про КІК у всіх перелічених вище випадках - протягом 60 днів з дня фактичних змін.

Форма повідомлення та порядок її подання

Форму повідомлення та порядок її подання затверджено наказом ДПС від 22.09.2021 р. № 512 (набрали чинності з 1 січня 2022 року), згідно з яким повідомлення подається в електронному вигляді до податкових органів за місцем прописки. Зазвичай такі документи надсилаються через особистий кабінет платника податків на сайті ДПС.

Форма повідомлення містить 5 розділів і є обов’язковою до заповнення та підпису.

Важливо, що на кожну КІК повідомлення надсилається окремо, так само як і на кожну подію. Тобто, якщо у однієї фізичної особи є 4 компанії в різних країнах, цьому випадку будуть відповідати 4 повідомлення про створення різних КІК. Якщо особа, створила компанію, а потім вийшла з складу акціонерів, таким діям будуть відповідати  2 повідомлення.

 

Фото 2 - Подача повідомлень про КІК для іноземних компаній

Штрафи за неподання повідомлення про КІК

За неподання  повідомлення  КІК до контролюючої особи застосовується штраф у розмірі 300 прожиткових мінімумів за кожне неподання, що станом на 1 січня 2024 року дорівнює 908 400 грн. 

Але, законодавці вирішили тимчасово, на період воєнного стану та шести місяців після нього, не застосовувати дану санкцію, що передбачено Законом України №10168-2 «Про внесення  змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо вдосконалення здійснення зовнішньоекономічних операцій з експорту деяких товарів». 

На сьогодні існує практика подання повідомлення про КІК навіть із простроченням періоду 60 днів, адже законодавцем не встановлено санкції за несвоєчасне подання. Проте, наразі є досить велика вірогідність, що ДПС дізнається про вашу КІК з інших джерел, наприклад з відкритих іноземних  реєстрів або в рамках Міжнародного фінансового обміну CRS, тому рекомендуємо не нехтувати даною вимогою і подавати повідомлення КІК вчасно.

Вбачаючи вже напрацьовану практику, юристи нашої компанії можуть допомогти з заповненням та поданням повідомлення про контрольовану іноземну компанію (КІК) та забезпечити належне виконання вами українського законодавства. Звертайтесь!

Обговорити проект
Залишіть своє питання, ми передзвонимо
Відправити
ВІДПОВІДІ НА НАЙПОШИРЕНІШІ ЗАПИТАННЯ:
Подача повідомлень про КІК для іноземних компаній - вартість та терміни?
З вартістю та термінами послуги Подача повідомлень про КІК для іноземних компаній Ви можете ознайомитись звернувшись до наших спеціалістів за безкоштовною консультацією ✓.
Як правильно вибрати юрисдикцію чи іноземний банк?
Для правильного вибору ірисдикції або іноземного банку, де Ви збираєтеся створити компанію та/або відкрити рахунок, необхідно визначити Ваші цілі і виходячи з цього фахівці нашої компанії проконсультують Вас щодо найбільш привабливої для Вас та Вашого бізнесу юрисдикції/банку.
Бажаєте більше дізнатися про Подача повідомлень про КІК для іноземних компаній?
Заходьте на сайт компанії "Саmpio Group" і дізнавайтеся все про Подача повідомлень про КІК для іноземних компаній ✓.
Подача повідомлень про КІК для іноземних компаній - найкращі умови тільки у нас.
Зв'язатися з нами можна за номерами телефону: +38(098) 737-88-88, +380(67) 444-18-08, або за електронною адресою kiev@campiogroup.com
Наскільки корисна інформація?
Натисніть на зірку, щоб оцінити!
Середня оцінка 4.89/5. Кількість оцінок: 10
Компанія у США
1500$
Компанія на Кіпрі
від 2500€
Компанія в Гонконзі
від 2500$
Рахунок у Ліхтенштейні
1000€
Компанія в ОАЕ
від 4200$
Форма зворотного зв'язку
Залишіть своє питання, ми передзвонимо
Відправити