Послуги
UA
ENRU

Подача звітності КІК

Обов'язок щодо звітності КІК

Подача звітності по КІК в Україні - це щорічний обов'язок для фізичних та юридичних осіб, які контролюють іноземну компанію. Сьогодні це нова практика як для власників компаній, так і для ДПС України, тому не виключно, що законодавство з цього приводу буде в подальшому піддаватись змінам та доопрацьовуватись. 

Така звітність має важливе значення для забезпечення прозорості оподаткування в Україні. Вона дозволяє контролюючим органам упевнитися, що прибуток КІК, контрольованої українськими громадянами та компаніями, оподатковується в країні реєстрації або в Україні відповідно до законодавства. Саме для цих цілей була введена така обтяжлива для бізнесу вимога.

Фото 1 - Подача звітності КІК

ХТО ПОВИНЕН ПОДАВАТИ КІК ЗВІТ?

Згідно українського законодавства, фінансова звітність КІК подається контролюючими особами, які є резидентами України та мають частку в іноземній компанії, що відповідає критерію контролю (понад 50% володіння українським резидентом чи резидентами).

На практиці це означає, що Звітність КІК подається фактично по всім контрольованим іноземним компаніям за фактом їх наявності. Тобто, контролююча особа український резидент подає  КІК звітність компаній по:

 • активній/діючій КІК;
 • неактивній/ сплячій КІК;
 • ліквідованій/ проданій КІК;
 • КІК, яка не підпадає під оподаткування;
 • КІК без/з прибутком.

КОЛИ ПОДАЄТЬСЯ ЗВІТНІСТЬ КІК?

Перша звітність по КІК повинна бути подана за 2022 фінансовий рік (була можливість її подати у 2023 році або в 2024 році за бажанням контролера). Починаючи з 2023 року звітність подається кожного року за попередній фінансовий період, що дорівнює року. Тобто, звітним періодом при поданні звітності вважається один календарний рік, або будь-який інший період, який закінчується в календарному році (якщо звітний період відрізняється від календарного року).

Загальні терміни подання Звіту КІК залежать від того, ким саме контролюється іноземна компанія:

 • Якщо КІК контролюєтеся фізичною особою - звітність КІК фізичних осіб подається разом із річною декларацією про майновий стан та доходи, а також з завіреними належним чином копіями фінзвітності КІК - до 1 травня кожного року, наступного за звітним.
 • Якщо КІК контролюється юридичною особою - звіт КІК подається разом із річною податковою декларацією з податку на прибуток підприємств, а також з завіреними належним чином копіями фінзвітності КІК - до 1 березня кожного року, наступного за звітним.  
Фото 2 - Подача звітності КІК

ЯК ПОДАВАТИ КІК ЗВІТНІСТЬ: ФОРМИ ТА ДОДАТКИ?

Звіт про КІК подається до Державної податкової служби виключно в електронній формі через Електронний кабінет платника податків.

Законодавець передбачив дві форми подання звіту КІК, оскільки в різних іноземних юрисдикціях різні строки підготовки фінансової звітності:

 • Повний звіт КІК – для компаній, фінзвітність яких готова до загального терміну подачі;
 • Скорочений звіт КІК – для компаній, фінзвітність, яких не готова до загального терміну подачі.

Таким чином, якщо до 1 березня/1 травня звітність по вашій іноземній компанії вже підготовлена та подана – наступає обов’язок подати Повний звіт КІК до цього терміну за попередній рік. Якщо ж фінансова звітність іноземних компаній ще не готова до вказаного строку, то до цього терміну подається Скорочений Звіт КІК,  а до кінця календарного року (до 31 грудня) додаткового подається Повний Звіт КІК.

Скорочений звіт містить лише загальні відомості про компанію, звітний період і дані контролюючої особи.

Повний звіт, в свою чергу, уже формується з додатковими відомостями про КІК, розмір частки контролюючої особи, структуру володіння часткою, інформація про доходи,  розрахунок скоригованого прибутку КІК, інформація про підстави звільнення від оподаткування прибутку КІК, суми дивідендів та формується з Додатками:

 • Завіреними належним чином копіями фінансової звітності КІК
 • Заявою про відмову від звільнення від оподаткування прибутку контрольованої іноземної компанії (подається у довільній формі, якщо контролююча особа добровільно відмовляється від звільнення від оподаткування прибутку КІК). Дана заява подається в разі необхідності;
 • додаток К (коригування), додаток ТЦ (самостійне коригування ціни контрольованої операції) та додаток ЦП (цінні папери). Дані додатки подаються в разі необхідності.

 

Звіт по КІК подається разом с Декларацією про майновий стан та доходи або з податку на прибуток (залежності від того, хто є контролером).

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА НЕПОДАННЯ ЗВІТУ КІК

Невиконання вимог законодавства щодо контрольованих іноземних компаній може призвести до наслідків у вигляді штрафів. Розміри штрафів за порушення КІК досить вагомі та зростають з кожним роком, адже визначаються на основі мінімального прожиткового мінімуму (вказані суми з розрахунку  прожиткового мінімуму 3 028 грн на період 2024 року):

 • Неподання звіту про КІК - 100 прожиткових мінімумів (302 800 грн).
 • Несвоєчасна подача звіту про КІК - 1 прожитковий мінімум за кожен день прострочення, але не більше 50 прожиткових мінімумів (до 151 400 грн).
 • Неподання звіту про КІК протягом 30 днів після граничного терміну оплати штрафів - 5 прожиткових мінімумів за кожен день прострочення, але не більше 300 прожиткових мінімумів (до 908 400 грн).
 • Невідображення в звіті відомостей про КІК - 3% від суми не відображених операцій КІК або 25% від суми, яка не відображена у скоригованому прибутку КІК, але не більше 1000 прожиткових мінімумів (до 3 028 000 грн).

Проте, враховуючи значні допущені помилки у першій звітній кампанії КІК, законодавці вирішили тимчасово, на період воєнного стану та шести місяців після нього,  не застосовувати усі вище вказані штрафи, що передбачено Законом України №10168-2 «Про внесення  змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо вдосконалення здійснення зовнішньоекономічних операцій з експорту деяких товарів». Тобто, звертаємо увагу, що ця міра є тимчасовою і не скасовує відповідальність після закінчення вказаного періоду.  Тому, рекомендуємо все ж таки подбати про подання коректно заповненої звітності КІК завчасно.

Штраф за неподання звіту про КІК покладається на фізичну особу-контролера, яка несе відповідальність за штрафні санкції своїм майном.

Якщо Вам необхідна допомога у підготовці та поданні Звіту КІК, наші спеціалісти готові надавити усі необхідні послуги.

Вартість підготовки Звіту КІК формується індивідуально і залежить від особливостей вашої іноземної компанії та її діяльності. Залишайте ваш запит і ми одразу зв’яжемося з Вами!

Обговорити проект
Залишіть своє питання, ми передзвонимо
Відправити
ВІДПОВІДІ НА НАЙПОШИРЕНІШІ ЗАПИТАННЯ:
Подача звітності КІК - вартість та терміни?
З вартістю та термінами послуги Подача звітності КІК Ви можете ознайомитись звернувшись до наших спеціалістів за безкоштовною консультацією ✓.
Як правильно вибрати юрисдикцію чи іноземний банк?
Для правильного вибору ірисдикції або іноземного банку, де Ви збираєтеся створити компанію та/або відкрити рахунок, необхідно визначити Ваші цілі і виходячи з цього фахівці нашої компанії проконсультують Вас щодо найбільш привабливої для Вас та Вашого бізнесу юрисдикції/банку.
Бажаєте більше дізнатися про Подача звітності КІК?
Заходьте на сайт компанії "Саmpio Group" і дізнавайтеся все про Подача звітності КІК ✓.
Подача звітності КІК - найкращі умови тільки у нас.
Зв'язатися з нами можна за номерами телефону: +38(098) 737-88-88, +380(67) 444-18-08, або за електронною адресою kiev@campiogroup.com
Наскільки корисна інформація?
Натисніть на зірку, щоб оцінити!
Середня оцінка 5/5. Кількість оцінок: 2
Компанія в Англії
від 950€
Компанія у Швейцарії
25000 CHF
Компанія в Гонконзі
від 2500$
Рахунок в Австрії
від 1200€
Компанія у США
1500$
Форма зворотного зв'язку
Залишіть своє питання, ми передзвонимо
Відправити