Уряд Литви активно розглядає питання щодо можливого збільшення податків з метою забезпечення додаткових коштів для національної оборони. У світлі геополітичних викликів і загроз країна прагне зміцнити свої оборонні можливості, що потребує додаткових фінансових ресурсів.
Пропоновані заходи включають низку змін у податковій політиці:
- Збільшення корпоративного податку: Пропозиція підвищення ставки корпоративного податку з поточних 15% до 16% перебуває у числі варіантів.
- Зміна ставок ПДВ: Ще одна пропозиція пов'язана з підвищенням ставки ПДВ із нинішніх 21% до 22%. Це також може стати джерелом додаткових засобів для оборони.
- Реформи у прибутковому податку: Планується перегляд прогресивних ставок прибуткового податку та скасування деяких податкових пільг. Ці зміни покликані підвищити прибутки держави.
- Спеціальні умови для підприємств: У межах пропозицій обговорюється збільшення ставки корпоративного податку з 15% до 17%, з одночасним підвищенням зниженої ставки для підприємств з 5% до 10%. Це дозволить створити справедливіші умови для всіх бізнесів.
- Перерозподіл прибуткового податку: Одна із пропозицій включає переміщення частини прибуткового податку з населення, яке зазвичай збирається муніципалітетами, на фінансування потреб в обороні.
Ці та інші пропозиції знаходяться на стадії обговорення, і остаточне рішення буде ухвалено після ретельного аналізу всіх аспектів. Однак, незважаючи на потенційне підвищення податкового навантаження, рішення про нього спрямоване на забезпечення безпеки та захисту інтересів Литви у складних міжнародних умовах.
Світ | 07.05.24
Наскільки корисна інформація?
Натисніть на зірку, щоб оцінити!
Середня оцінка 0/5. Кількість оцінок: 0
Попередня
Естонський LHV Bank оскаржить накладення штрафу за недотримання санкцій
LHV Bank планує оскаржити рішення естонської Служби фінансової розвідки (ПФР) щодо накладення штрафу у розмірі 300 000 євро. Рішення ПФР
Наступна
Уряд України схвалив конвенцію з Японією про уникнення подвійного оподаткування
Міністерство фінансів України оголосило про прийняття проекту Закону України щодо ратифікації Конвенції між Урядом України та Урядом Японії про усунення