Послуги
UA
ENRU

Bank of Cyprus та Hellenic Bank успішно пройшли стрес-тестування

Два найбільші кіпрські банки, Bank of Cyprus і Hellenic Bank, успішно пройшли нещодавнє стрес-тестування Європейського банківського управління (EBA). Тестування, яке проводиться раз на два роки, оцінює стійкість банків до різних негативних сценаріїв, включаючи економічний спад, зростання відсоткових ставок та кризу на ринку нерухомості.

Bank of Cyprus показав хороші результати у стрес-тестуванні, покращивши свої показники порівняно з 2021 роком. Виснаження капіталу CET1 за несприятливого сценарію знаходиться в діапазоні 300-599 базових пунктів у порівнянні з діапазоном 600-899 у 2021 році. Цей показник відповідає середньостатистичному коефіцієнту 480 б. п. по 98 банкам, що брали участь у цьому тестуванні.

На 2025 рік CET1 Bank of Cyprus перебуває у діапазоні 8-11% і перевищує вимогу до капіталу. Активи банку стали надійнішими, і результати дослідження свідчать, що банк стійкий до макроекономічних потрясінь.

Hellenic Bank також показав хороші результати у стрес-тестуванні, покращивши свої показники порівняно з 2021 роком. Банк покращив показники мінімальної достатності капіталу в несприятливих умовах, піднявся на два щаблі в класифікації ЄЦБ і виявив себе здатним в управлінні кредитним ризиком. Банк зарекомендував себе як один із найбільш добре капіталізованих системних банків.

Результати стрес-тестування особливо актуальні у світлі недавнього підвищення базової ставки ЄЦБ. Підвищення відсоткових ставок може чинити тиск на прибуток банків, але результати стрес-тестування показують, що Bank of Cyprus та Hellenic Bank добре підготовлені до цих викликів.

Результати стрес-тестування є позитивним сигналом для кіпрської економіки. Вони показують, що банківська система острова є надійною та стійкою, що є важливим фактором для економічного зростання та розвитку.

Світ | 09.08.23
Наскільки корисна інформація?
Натисніть на зірку, щоб оцінити!
Середня оцінка 0/5. Кількість оцінок: 0
Попередня Бермудські острови відмовляються від безподаткового статусу
Бермудські острови, які довгий час були відомі як безподаткова юрисдикція, оголосили, що відмовляться від цього статусу. Уряд країни домовився з
Наступна Сербія спростила отримання дозволу на проживання та роботу
Парламент Сербії схвалив поправки до законів про іноземців та їх працевлаштування, які дозволять видавати дозвіл на проживання в країні одночасно
Компанія у США
1500$
Рахунок у Латвії
від 1000€
Компанія у Швейцарії
25000 CHF
Компанія в ОАЕ
від 4200$
Компанія в Англії
від 950€
Форма зворотного зв'язку
Залишіть своє питання, ми передзвонимо
Відправити