Послуги
UA
ENRU

Реєстрація компанії в Туреччині

Фото 1 - Реєстрація компанії в Туреччині

ПРО ТУРЕЧЧИНУ

Туреччина є стратегічним мостом між Європою та Азією, завдяки чому має доступ до ринків Близького Сходу, Європи та Північної Африки. Її географічне положення забезпечує переваги для логістики, транспорту та великої торгівлі.

Це одна з найбільших економік Європи з великим внутрішнім ринком, розвиненою інфраструктурою, енергетикою, низькими витратами на робочу силу та нерухомість.

В останні роки в юрисдикції були зроблені кроки для спрощення процедур реєстрації бізнесу та покращення ділового клімату, що включало зниження бюрократії, покращення правової системи та стимулювання іноземних інвестицій.

У сукупності всі ці фактори роблять Туреччину привабливою юрисдикцією для реєстрації компанії та розвитку бізнесу, пропонуючи широкий спектр можливостей та потенціалу для успіху багатьох видів діяльності.

ПЕРЕВАГИ ВІДКРИТТЯ КОМПАНІЇ У ТУРЕЧЧИНІ

 • Стратегічне географічне розташування, доступ до провідних міжнародних ринків
 • Немає вимог щодо резидентності директорів або резидентної участі в управлінні компанією
 • Наявність спеціальних інвестиційних зон, вільних митних зон та технопарків із пільговим оподаткуванням
 • Нерезиденти мають такі самі бізнес-можливості, як і резиденти Туреччини, можуть брати участь в інвестиційних програмах, претендувати на пільги та дотації
 • Можливість мати компанію та банківський рахунок в одній юрисдикції, оскільки банківський сектор дуже розвинений у Туреччині та вважається одним із найнадійніших у Європі
 • Ведення діяльності в Туреччині не потрібне для реєстрації та відкриття рахунку, компанія може працювати виключно на зовнішній ринок
 • Зареєструвати фірму в Туреччині можна за довіреністю, але для відкриття рахунку обов'язковий особистий візит до країни
ЗАКОНОДАВСТВО

У Туреччині створення підприємств регулюється такими законодавчими актами:

 • Турецький цивільний кодекс (Türk Medeni Kanunu, TMK)
 • Турецький комерційний кодекс (Türk Ticaret Kanunu, TTK)
 • Закон про торговий регістр (Ticaret Sicili Kanunu)
 • Закон про податки та збори (Gelir Vergisi Kanunu, Katma Değer Vergisi Kanunu)
 • Закон про іноземні інвестиції (Yabancı Sermaye Kanunu).
ВИДИ КОМПАНІЙ

У Туреччині можна відкрити кілька видів фірм, і вибір певного типу залежить, насамперед, від цілей та потреб інвестора. Основні види компаній, які можна створити у Туреччині:

 • Акціонерне товариство (Anonim Şirket, A.Ş.)
 • Товариство з обмеженою відповідальністю (Limited Şirket, Ltd. Şti.)
 • Філії та представництва
 • Колективна компанія (Kollektif Şirket).

Нерезидентами найчастіше інкорпоруються Товариства з обмеженою відповідальністю та Акціонерні товариства, які надають гнучкість у володінні та контролі компанією.

Фото 1 - Реєстрація компанії в Туреччині

ВІДКРИТТЯ ФІРМИ В ТУРЕЧЧИНІ: ВИМОГИ

Товариство з обмеженою відповідальністю (Ltd. Şti.):
 • Капітал – мінімальний статутний капітал становить 10 000 лір, але для бізнесу з оборотом більш ніж 100 000 USD/місяць рекомендований капітал – 100 000 лір. Для отримання робочих віз також потрібний капітал 100 000 лір. Статутний капітал має бути повністю виплачено протягом 2 років з моменту інкорпорації.
 • Засновник – компанія може бути створена як одним, так і кількома засновниками. Ними може бути як юридична, так і фізична особа будь-якої резидентності.
 • Директор – призначається засновником, посада сумісна з засновником (може виступати одна й та сама особа). Вимог до резидентності та кількості немає. Але, якщо й засновник та директор нерезиденти, для директора буде потрібно оформлення робочої візи (для запиту на візу компанія має сплатити статутний капітал у розмірі 100 000 лір та взяти на роботу 5 резидентів).
 • Секретар – не обов'язковий, компанія наймає секретаря за власним бажанням.
 • Загальнодоступні відомості - найменування, адреса, інформація про засновників та директорів зберігається у публічних реєстрах. Є обов'язок щороку подавати декларацію про бенефіціарів.
 • Звітність – кожна компанія повинна заповнювати та зберігати бухгалтерські книги, до яких вносяться щорічні фінансові дані компанії на основі наданих платіжок, інвойсів, рахунок-фактур тощо.
 • Офіс – потрібен місцевий зареєстрований офіс, куди приходитиме офіційна кореспонденція.
ПОДАТКИ

Туреччина має досить просту та поширену систему оподаткування – резидентні компанії сплачують податки від загальносвітового доходу, нерезидентні компанії – лише від місцевого доходу Туреччини. У свою чергу, фірма визнається резидентною, якщо має у Туреччині юридичну адресу чи місцеве управління.

Корпоративний податок – 20%. Сплачується з оптимізованого прибутку, тобто від доходів віднімаються операційні витрати. Для фінансового сектору (банки, страхові організації тощо) застосовується підвищена ставка 25%.

ПДВ - стандартна ставка 20%, решта залежить від категорії товару чи послуги (1%, 10%). При прийомі платежів з-за кордону ПДВ не оплачується, враховується лише під час роботи з турецькими компаніями. VAT звітність здається щомісяця.

Дивіденди – 15%. Дивіденди від турецьких фірм не підлягають оподаткуванню. Також є низка звільнень для іноземних дивідендів на підставі двосторонніх угод.

Роялті – 20%.

Важливо, що компанії сплачують податки, навіть коли не ведуть жодної діяльності та не отримують доходи. Таким чином, у Туреччині встановлені мінімальні внески податків, іноді їх називають гербові збори, які сплачують юрособи з нульовим балансом:

 • ПДВ – 190 лір/кожний місяць.
 • Податок на прибуток – 1000 лір/кожні 3 місяці.
 • Річний податок з прибутку – 700 лір/рік.
 • Збір Торгово-промислової палати – 700 лір/рік.
 • Акцизний податку послуги бухгалтера/адвоката – 20%/ кожні 3 місяці.
Більше
ВАЛЮТНИЙ КОНТРОЛЬ

Країна має певні обмеження на роботу з валютою. Зокрема, регулюються правила та ліміти на обмін валюти для фізичних та юридичних осіб, встановлюються обмеження на володіння, продаж та передачу іноземної валюти для інвестиційних цілей. Крім того, валютні позики доступні лише для компаній, а всі операції між резидентами Туреччини мають проводитись у національній валюті.

Також, всі турецькі банки звітують за валютними операціями та рахунками в іноземній валюті.

Більше
ДОГОВОРИ ПРО УНИКАННЯ ПОДВІЙНОГО оподаткування

Туреччина має великий арсенал договорів про уникнення подвійного оподаткування, що дозволяє значно знизити податкове навантаження. Так, підписані відповідні угоди з 87 країнами, зокрема з Україною.

Більше
ОСОБЛИВОСТІ

Звертаємо увагу на деякі особливості реєстрації фірми Туреччини. Установчі документи, включаючи статут та протокол установчих зборів, мають бути підготовлені у формі нотаріального акта. Зазвичай місцевий нотаріус займається підготовкою та оформленням цих документів.

Після реєстрації юридичної особи в торговому регістрі Туреччини компанія має пройти процедуру податкової реєстрації та отримати ідентифікаційний номер платника податків (Vergi Kimlik Numarası) у податковій службі (Gelir İdaresi Başkanlığı).

Також варто знати, що після відкриття банківського рахунку в турецькому банку компанія має надати підтвердження відкриття рахунку до місцевої податкової служби.

Більше

Якщо ви хочете успішно відкрити бізнес у Туреччині та не переживати за документальне його оформлення та подальший супровід, звертайтесь за кваліфікованою допомогою наших юристів: +38098-737-88-88

Вартість реєстрації компанії у Туреччині визначається конкретно під кожний бізнес та його особливості, тому отримайте фінальну ціну у  комерційній пропозиції після уточнення усіх деталей нашим юристом. 

Обговорити проект
Залишіть своє питання, ми передзвонимо
Відправити
Новини по темі
Туреччина підвищила вимоги до статутного капіталу компаній
Президент Туреччини підписав Указ N 7887, який вніс значні зміни до вимог до статутного капіталу для компаній з обмеженою відповідальністю (аналог ТОВ) та акціонерних компаній (аналог АТ). Згідно з новим документом, з 1 жовтня 2024 року мінімальні вимоги до статутного капіталу будуть суттєво збільшені.
Туреччина підвищила ПДВ до 20%
В Туреччині набули чинності нові ставки податку на додану вартість (ПДВ), відтепер стандартна ставка 20% замість попередньої 18%.
У Туреччині підвищать корпоративний податок через землетрус
У Парламент Туреччини подано законопроект, згідно з яким планується суттєве підвищення податків для бізнесу. Так, щоб допомогти відновитися економіці після землетрусу, експерти підрахували необхідно більш ніж 100 млрд доларів США. Цю суму хочуть назбирати із податків бізнес сектора.
ВІДПОВІДІ НА НАЙПОШИРЕНІШІ ЗАПИТАННЯ:
Реєстрація компанії в Туреччині - вартість та терміни?
З вартістю та термінами послуги Реєстрація компанії в Туреччині Ви можете ознайомитись звернувшись до наших спеціалістів за безкоштовною консультацією ✓.
Як правильно вибрати юрисдикцію чи іноземний банк?
Для правильного вибору ірисдикції або іноземного банку, де Ви збираєтеся створити компанію та/або відкрити рахунок, необхідно визначити Ваші цілі і виходячи з цього фахівці нашої компанії проконсультують Вас щодо найбільш привабливої для Вас та Вашого бізнесу юрисдикції/банку.
Бажаєте більше дізнатися про Реєстрація компанії в Туреччині?
Заходьте на сайт компанії "Саmpio Group" і дізнавайтеся все про Реєстрація компанії в Туреччині ✓.
Реєстрація компанії в Туреччині - найкращі умови тільки у нас.
Зв'язатися з нами можна за номерами телефону: +38(098) 737-88-88, +380(67) 444-18-08, або за електронною адресою kiev@campiogroup.com
Наскільки корисна інформація?
Натисніть на зірку, щоб оцінити!
Середня оцінка 0/5. Кількість оцінок: 0
Компанія в ОАЕ
від 4200$
Рахунок у Латвії
від 1000€
Компанія в Канаді
від 1950$
Рахунок у платіжній системі
від 500€
Компанія в Естонії
2200€
Форма зворотного зв'язку
Залишіть своє питання, ми передзвонимо
Відправити