Послуги
UA
ENRU

Реєстрація компанії в Чехії

Фото 1 - Реєстрація компанії в Чехії

Про Чехію

Чехія - держава, яка знаходиться практично в центрі Європи. Чеські компанії активно беруть участь в торгових посередницьких схемах, а юрисдикцію все активніше використовують з метою оптимізації оподаткування.

 

Звертаємо вашу увагу, що іноді можна зустріти таке поняття, як «офшор» Чехія. При цьому Чехія ніколи не була офшором і ніколи не входила в чорні списки жодної країни світу. І це очевидний плюс даної юрисдикції, якщо разом з реєстрація фірми в Чехії ви плануєте відкривати рахунок за кордоном, оскільки все більше іноземних банків вважають за краще працювати з престижними юрисдикціями, а не офшорами. Якщо вас цікавить, як відкрити фірму в Чехії, важливо враховувати всі правові вимоги та вибрати найкращий підхід для ведення бізнесу в цій країні.

ПЕРЕВАГИ ВІДКРИТТЯ КОМПАНІЇ В ЧЕХІЇ:

  • Чехія має прекрасний імідж країни, яка ніколи не фігурувала в «чорних» списках
  • Проста процедура отримання номера платника ПДВ
  • Висока довіра до засновників компанії
  • В країні закритий реєстр бенефіціарних власників
  • Передбачуваність податкового законодавства, оскільки більшість передбачуваних змін анонсуються на кілька років вперед
  • Реєстрація фірми в Чехії - це не тільки можливість вести бізнес в Європі, але і спосіб отримання посвідки на проживання
ЗАКОНОДАВСТВО

Діяльність чеських компаній регулюється Законом про Комерційні корпорації.

ВИДИ КОМПАНІЙ

У Чехії досить популярні такі форми компаній:

  • Товариство з обмеженою відповідальністю (Spolecnost s Rucenim Omezenym, s.r.o.);
  • Акціонерне товариство (Akciova Spolecnost, a.s.).

Товариство з обмеженою відповідальністю (sro) є найбільш привабливою формою для іноземців, зацікавлених у легальній присутності в Чеській Республіці. Цей тип популярний завдяки швидкості оформлення, ліберальній системі звітності та простоті управління.

Фото 1 - Реєстрація компанії в Чехії

ВІДКРИТТЯ ФІРМУ В ЧЕХІЇ: ВИМОГИ

ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ (S.R.O.):
  • Мінімальний статутний капітал - 1 чеська крона (орієнтовно 0,04 євро). Зазвичай статутний капітал становить не менше 10 крон і повинен бути сплачений до реєстрації компанії адміністратору вкладів, який призначається на установчих зборах. Після відкриття банківського рахунку, адміністратор вкладів вносить статутний капітал на розрахунковий рахунок компанії.
  • Статутний капітал розділений на паї (частки).
  • Директори - мінімум одна фізична або юридична особа, вимог до резидентності немає.
  • Акціонери (пайовики) - мінімум одна фізична або юридична особа, вимог до резидентності немає. В даному випадку, замість установчого договору, засновник зобов'язаний надати державному реєстратору одностороннє рішення про заснування компанії.
  • Загальнодоступна інформація - назва компанії, ідентифікаційний номер компанії, юридична адреса, директори, акціонери (пайовики), вид діяльності, статутний капітал, фінансова звітність.
  • Інформація про бенефіціарів подається до Реєстру фактичних власників компаній Чехії, який є закритим (відомості доступні лише за запитом судових, правоохоронних і податкових органів країни).
  • Фірми в Чехії зобов'язані вести бухгалтерський облік та щорічно подавати фінансову звітність.
АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО (A.S.):
  • Мінімальний статутний капітал - 2 млн. чеських крон (орієнтовно 80 000 євро) для акціонерного товариства закритого типу і 20 млн. чеських крон - для відкритого типу. При реєстрації нової фірми в Чехії статутний капітал повинен бути повністю оплачений.
  • Акції на пред'явника заборонені.
  • Директори - мінімум одна фізична або юридична особа, вимог до резидентності немає.
  • Акціонери - мінімум одна фізична або юридична особа, вимог до резидентності немає.
  • Акціонерне товариство в Чехії може мати Наглядову раду, учасником якої повинна бути як мінімум одна особа. Це може бути, як фізична, так і юридична особа, вимоги до резидентності якої відсутні.
  • Загальнодоступна інформація - назва компанії, ідентифікаційний номер компанії, юридична адреса, директори, Наглядова рада, акціонери (тільки при наявності одного єдиного акціонера, який тримає весь пакет акцій), вид діяльності, акціонерний капітал, фінансова звітність.
  • Інформація про бенефіціарів подається до Реєстру фактичних власників компаній Чехії, який є закритим (відомості доступні лише за запитом судових, правоохоронних і податкових органів країни).
  • Чеські Акціонерні товариства зобов'язані вести бухгалтерську звітність та подавати щорічну фінансову звітність.
ЗВІТНІСТЬ

Завершення фіскального року в Чехії зазвичай настає 31-го грудня, але компанія може вибрати іншу дату звітності (проміжок не повинен перевищувати 12 календарних місяців).

Декларацію з податку на прибуток підприємці зобов'язані подавати протягом 3-х місяців після закінчення податкового періоду, яким як правило є календарний рік, тобто до 31 березня.

Якщо на фірмі працюють співробітники, то необхідно щомісяця подавати звітність до органів соціального страхування, медичного страхування та звітність з податку на прибуток фізичних осіб.

Звіт по VAT також подається щомісяця.

Для великих компаній і акціонерних товариств також обов'язкова щорічна аудиторська перевірка.

Компанія вважається великою, якщо вона відповідає двом з трьох умов:

  • оборот понад 80 млн. чеських крон;
  • більше ніж 25 співробітників;
  • активи перевищують 45 млн. чеських крон.
Більше
ОПОДАТКУВАННЯ

Позитивною рисою чеського податкового законодавства є його передбачуваність. Всі зміни законодавчого регулювання анонсуються на рік-два вперед.

Корпоративний податок на прибуток компанії з 2024 року становить 21%.

Приріст капіталу обкладається загальним корпоративним податком.

ПДВ - 21% (можливі знижені ставки 15% і 10%).

Юридична особа повинна реєструватися платником ПДВ в Чехії, як тільки її річний оборот перевищить 1 млн. чеських крон на протязі останніх 12-ти календарних місяців поспіль, за винятком тих юридичних осіб, які здійснюють операції, звільнені від оподаткування.

Податок на дивіденди, роялті, відсотки - 15%.

Якщо між Чехією і країною одержувача дивідендів підписаний договір про уникнення подвійного оподаткування, для оплати податку з дивідендів застосовуються норми цього договору, оскільки він має вищу силу над національним законодавством.

Прибутковий податок з фізичних осіб - 15%.

Терміни сплати податків:

Корпоративний податок сплачується до 31 березня року, наступного за звітним.

ПДВ сплачується до 25 числа місяця, наступного за звітним.

Більше
ДОГОВОРИ ПРО УНИКНЕННЯ ПОДВІЙНОГО ОПОДАТКУВАННЯ

Чехія підписала понад 80 двосторонніх податкових конвенцій, в т. ч. і з Україною.

Більше

Якщо ви бажаєте придбати компанію в Чехії або Вам потрібна «офшорна фірма», звертайтеся до наших юристів за консультацією:

+38 (098) 737-88-88

Ми допоможемо вам зареєструвати компанію в Чехії або будь-якій іншій юрисдикції на вибір. Відкриття бізнесу в Чехії разом з Campio Group - вигідне та рентабельне рішення.

Вартість реєстрації компанії в Чехії визначається конкретно під кожний бізнес та його особливості, тому отримайте фінальну ціну у  комерційній пропозиції після уточнення усіх деталей нашим юристом. 

Обговорити проект
Залишіть своє питання, ми передзвонимо
Відправити
Новини по темі
Чехія планує підвищити податки та скасувати податкові пільги
Чехія планує поновлювати економіку країни, усунувши дефіцит державного бюджету за рахунок підвищення податків. Так, метою податкової реформи є скорочення дефіциту державних фінансів з 3,5% ВВП у 2023 році до розрахункових 1,8% у 2024 році та 1,2% у 2025 році. Одне з нововведень – підвищення корпоративного податку.
ВІДПОВІДІ НА НАЙПОШИРЕНІШІ ЗАПИТАННЯ:
Реєстрація компанії в Чехії - вартість та терміни?
З вартістю та термінами послуги Реєстрація компанії в Чехії Ви можете ознайомитись звернувшись до наших спеціалістів за безкоштовною консультацією ✓.
Як правильно вибрати юрисдикцію чи іноземний банк?
Для правильного вибору ірисдикції або іноземного банку, де Ви збираєтеся створити компанію та/або відкрити рахунок, необхідно визначити Ваші цілі і виходячи з цього фахівці нашої компанії проконсультують Вас щодо найбільш привабливої для Вас та Вашого бізнесу юрисдикції/банку.
Бажаєте більше дізнатися про Реєстрація компанії в Чехії?
Заходьте на сайт компанії "Саmpio Group" і дізнавайтеся все про Реєстрація компанії в Чехії ✓.
Реєстрація компанії в Чехії - найкращі умови тільки у нас.
Зв'язатися з нами можна за номерами телефону: +38(098) 737-88-88, +380(67) 444-18-08, або за електронною адресою kiev@campiogroup.com
Наскільки корисна інформація?
Натисніть на зірку, щоб оцінити!
Середня оцінка 5/5. Кількість оцінок: 1
Компанія в ОАЕ
від 4200$
Компанія в Англії
від 950€
Компанія в Гонконзі
від 2500$
Компанія у Швейцарії
25000 CHF
Компанія у США
1500$
Форма зворотного зв'язку
Залишіть своє питання, ми передзвонимо
Відправити