Послуги
UA
ENRU

Отримання податкового резидентства Кіпру

ЯК ОТРИМАТИ СТАТУС ПОДАТКОВОГО РЕЗИДЕНТА КІПРУ?

Для того, щоб набути статусу податкового резидента Кіпру є два варіанти:

Перший варіант існує давно - фізичній особі слід проживати в країні не менше 183-х днів в році. Разом з тим, не має значення ні причина, по якій фізична особа перебуває на Кіпрі, ні те, в якій квартирі проживає (у власній чи орендованій).

Другий варіант був схвалений в 2017-му. Він дає можливість отримати податкове резидентство фізичній особі, яка перебуває на Кіпрі щонайменше 60 днів на рік. 

Фото 1 - Отримання податкового резидентства Кіпру

ВИМОГИ ОТРИМАННЯ РЕЗИДЕНТСТВА КІПРУ

Для цього необхідно виконати всі перелічені нижче вимоги:

  • Не мати статусу податкового резидента іншої держави.
  • Не проживати в іншій юрисдикції більше 183-х днів в році (за один проміжок часу або кілька).
  • Вести бізнес і/або офіційно працювати на Кіпрі і/або виступати директором фірми зі статусом податкового резидента Кіпру.
  • Мати власне або орендоване житло на Кіпрі.

ПОДАТОК НА ДОХІД ФІЗИЧНИХ ОСІБ НА КІПРІ

Фізична особа, яка є:

- податковим резидентом Кіпру - підлягає оплаті податку з усіх своїх загальносвітових доходів (можуть використовуватися податкові пільги і відрахування);

- неподатковим резидентом Кіпру – підлягає оплаті податку на доходи тільки тієї частини заробітку, джерелом походження якої є Кіпр (дивіденди і відсотки, звільнені від кіпрських зборів).

Фізичні особи - податкові резиденти Кіпру без доміцилія протягом мінімум 17 років можуть використовувати наступні податкові знижки та відрахування (до отримання доміцилія):

- 0% податок на дивіденди і податок на відсотки, отримані з будь-яких джерел по всьому світу (при цьому іноземні дивіденди і відсотки можуть оподатковуватися в країні їх виплати);

- до частки акціонерного капіталу бенефіціара не застосовується правило «про поставленний розподіл» (необхідність декларувати мінімум 70% прибутку компанії у вигляді дивідендів протягом 2-х років).

Ставка податку на дохід:

- 0% при доході до 19 500 євро;

- від 20% до 35% при доході понад 19 500 євро (максимальна ставка 35% застосовується до доходу понад 60 000 євро).

Пільги та відрахування, які застосовуються до заробітку фізичних осіб, працевлаштованих на Кіпрі:

- від оподаткування звільняється 20% доходу, але не більше 8 550 євро в рік. Пільга застосовується з наступного року після прийняття на роботу, до 2020 року включно і не більше 5-ти років.

- фізична особа - неподатковий резидент Кіпру, який працевлаштований в кіпрській компанії і отримує річний дохід понад 100 000 євро, використовує 50% знижку на податок. Пільга застосовується з першого року роботи і протягом наступних 10-ти років. Головна умова - щоб річний заробіток в 100 000 євро був зафіксований від початку роботи на Кіпрі, інакше такі дії  вважатимуться умисними для отримання звільнення від податку.

Якщо фізична особа до працевлаштування на Кіпрі (або в попередньому році до початку роботи, або протягом 3-х років з попередніх 5-ти до початку роботи) була кіпрським податковим резидентом - звільнення не використовуються. Правило може бути застосовано тільки до тих фізичних осіб, які розпочали свою трудову активність на Кіпрі з 01 січня 2015 року.

Фізична особа одночасно може скористатися тільки одним варіантом звільнення від сплати податку - 20% або 50%.

Фізична особа - податковий резидент Кіпру, при отриманні доходу за послуги, надані за кордоном (фірмам - неподатковим резидентам Кіпру або міжнародним представництвам фірм - податкових резидентів Кіпру) - податок на дохід не сплачує. Правило застосовується до послуг, які надаються як мінімум 90 днів в році  при наявності взаємовідносин «роботодавець - працівник».

Від податку на дохід також звільняється виторг від продажу цінних паперів, акцій, облігацій та інших пайових фінансових інструментів, виторг від зворотного викупу або погашення паїв в фондах, виторг від продажу нерухомості, що знаходиться поза територією Кіпру (включаючи податок на приріст капіталу). При цьому іноземна нерухомість може обкладатися податком в країні її розташування.

Фото 2 - Отримання податкового резидентства Кіпру

Доміцилій Кіпру

З терміном податкового резидентства дуже тісно пов'язаний термін доміцилій - місце безперервного проживання фізичної особи.

На Кіпрі доміцилій можна отримати при народженні (доміцилій по народженню) або на підставі подачі заявки (доміцилій за вибором).

Фізична особа, яка отримала доміцилій по народженню може позбутися свого статусу, якщо протягом 20-ти років буде податковим резидентом іншої держави.

Для отримання доміцилія за вибором фізичній особі необхідно, наприклад, облаштувати житло на Кіпрі і проживати в ньому або весь час, або якийсь невизначений термін. Не маючи доміцилія, але при наявності кіпрського податкового резидентства як мінімум 17 з 20 років, фізична особа також набуває статусу прирівняного  до особи з доміцилієм.

Якщо Вам необхідно отримати податкове резидентство на Кіпрі, звертайтеся до наших фахівців за консультацією:

+38 (098) 737-88-88

Ми допоможемо Вам стати податковим резидентом Кіпру з усіма привілеями оподаткування.

Обговорити проект
Залишіть своє питання, ми передзвонимо
Відправити
ВІДПОВІДІ НА НАЙПОШИРЕНІШІ ЗАПИТАННЯ:
Отримання податкового резидентства Кіпру - вартість та терміни?
З вартістю та термінами послуги Отримання податкового резидентства Кіпру Ви можете ознайомитись звернувшись до наших спеціалістів за безкоштовною консультацією ✓.
Як правильно вибрати юрисдикцію чи іноземний банк?
Для правильного вибору ірисдикції або іноземного банку, де Ви збираєтеся створити компанію та/або відкрити рахунок, необхідно визначити Ваші цілі і виходячи з цього фахівці нашої компанії проконсультують Вас щодо найбільш привабливої для Вас та Вашого бізнесу юрисдикції/банку.
Бажаєте більше дізнатися про Отримання податкового резидентства Кіпру?
Заходьте на сайт компанії "Саmpio Group" і дізнавайтеся все про Отримання податкового резидентства Кіпру ✓.
Отримання податкового резидентства Кіпру - найкращі умови тільки у нас.
Зв'язатися з нами можна за номерами телефону: +38(098) 737-88-88, +380(67) 444-18-08, або за електронною адресою kiev@campiogroup.com
Наскільки корисна інформація?
Натисніть на зірку, щоб оцінити!
Середня оцінка 4.75/5. Кількість оцінок: 4
Компанія на Мальті
від 3500€
Рахунок у Грузії
1000$
Компанія в Англії
від 950€
Компанія в ОАЕ
від 4200$
Компанія в Естонії
2200€
Форма зворотного зв'язку
Залишіть своє питання, ми передзвонимо
Відправити