Послуги
UA
ENRU

Відкрити рахунок в іноземному банку

Відкриття банківського рахунку за кордоном вигідне рішення збереження власного капіталу як для фізичних, так і для юридичних осіб. Але перш ніж вирішити відкрити рахунок в іноземному банку необхідно дізнатися які процедури і документи фінансова установа буде вимагати від Вас.

ІДЕНТИФІКАЦІЯ КЛІЄНТА: ПРОЦЕДУРИ «KYC» І «DUE DILIGENCE»

Перш за все, кожен банк відповідно до світових стандартів дотримується принципу KYC (Know Your Client), що має назву як «Знай Свого Клієнта». Ця процедура передбачає, що банк приймаючи рішення про відкриття рахунку має право вимагати надати відомості (документи) про потенційного клієнта (компанію). Після того, як банк отримує всі необхідні документи про клієнта, він проводить стандартну процедуру перевірки отриманої інформації на її достовірність «Due diligence».

Розібратися детально в цих процесах допоможуть Вам наші професійні юристи, завдяки яким відкриття рахунку в іноземному банку стає простою і доступною можливістю кожного, як фізичної, так і юридичної особи.

Починаючи ділові відносини з банком, фінансова установа буде встановлювати Вашу особу, походження капіталу, мету відкриття рахунку в іноземному банку, які банківські послуги цікавлять Вас, які попередньо трансакції плануються по рахунках, якою діяльністю займається компанія, її річний оборот і бізнес-партнери.

Стандартною процедурою попереднього знайомства також є заповнення опитувальної анкети клієнтом, але деякі банки особливо ретельно підходять до цього питання і вимагають особистої зустрічі з представником банку.

Фото 1 - Відкрити рахунок в іноземному банку

Важливо знати, що закордонні банки дуже критично ставляться до діяльності фінансових посередників (наприклад, Forex), а також до діяльності з підвищеним ризиком «High risk» (гральний бізнес, криптовалюта і т.д.). Більшість банків взагалі не приймає на обслуговування таких клієнтів.

В даних випадках, рекомендуємо відкриття рахунку в платіжних системах (фінансові компанії з ліцензією на валютні операції), у яких процес розгляду документів максимально спрощений.

ДОКУМЕНТИ ДЛЯ ВІДКРИТТЯ РАХУНКУ ЗА КОРДОНОМ

Раніше, щоб відкрити рахунок в Європі (та й для відкриття рахунку в закордонних банках в цілому) був потрібний лише мінімальний пакет документів: ідентифікуючі документи бенефіціара і керуючого рахунком (внутрішній паспорт громадянина) і документи по компанії, але зараз цього недостатньо і банки хочуть, як якнайкраще «познайомитися» з клієнтом.

Умовно всі банки можна розділити на два типи за критерієм ідентифікації клієнтів: зі спрощеною і посиленою процедурою due diligence.

Спрощена процедура due diligence (невелика кількість банків Європи, банки Туреччини, Грузії, Білорусії, Белізу, платіжні системи), передбачає наступний пакет документів:

 • оригінали паспортів повіреного і бенефіціара;
 • оригінали установчих документів компанії;
 • детальний опис діяльності компанії (бізнес-план);
 • копії документів по діяльності компанії: банківські виписки, договори, інвойси (якщо раніше велася діяльність);
 • рахунок за комунальні послуги (utility bill), який підтверджує місце проживання бенефіціара/керуючого рахунком;
 • банківську рекомендацію;
 • детальне резюме (біографію) з інформацією про освіту, вид діяльності клієнта, інформації про компанії, легальності походження капіталу і т.д.

 

При посиленій процедурі due diligence, за якою працюють більшість європейських банків, крім вищевказаного списку документів будуть потрібні документи, що підтверджують джерело доходу (добробуту) бенефіціара. Це може бути:

 • виписка з особового рахунку, до якого прикріплена заробітна плата або ж довідка від підприємства про нарахування заробітної плати;
 • копії декларацій, поданих в податкову службу;
 • підтвердження наявності та отримання спадщини;
 • підтвердження грошових коштів, отриманих в подарунок (дарча);
 • копії договорів про продаж майна;
 • всі документи по компанії, включаючи виписки з рахунків, декларації, виплати дивідендів, якщо бенефіціар - засновник підприємства;
 • декларації, виписки з реєстрів підприємців і виписки по рахунках, якщо бенефіціар - приватний підприємець;
 • банківська довідка про наявність депозитів;
 • або ж інші аналогічні документи, які можуть підтвердити легальність коштів.

Варто пам'ятати, що кожен закордонний банк може запитувати додаткові документи, згідно з внутрішніми вимогами установи і юрисдикції.

Фото 2 - Відкрити рахунок в іноземному банку

ПРОЦЕДУРА ВІДКРИТТЯ РАХУНКУ

Після надання всіх необхідних документів в банк, заповнення та підписання банківських форм (процедура може проходити як головному офісі банку, так і дистанційно, все залежить від умов відкриття рахунку в конкретному випадку) починається детальне вивчення юридичним відділом банку поданих документів. У разі позитивного рішення рахунок відкривається протягом декількох днів.

Зазначена процедура відкриття рахунку показує загальну картину. Залежно від вимог конкретного закордонного банку, вона може коригуватися і мати додаткові етапи. Наприклад, деякі іноземні банки вимагають відеозв'язку з клієнтом до розгляду документів, оплати банківських комісій, перерахування мінімального першого платежу (в основному це стосується банків Швейцарії, Австрії, Ліхтенштейну), надання оригіналів документів по компанії і т.д.

Зі списком усіх іноземних банків, в яких можливо відкрити рахунок нерезиденту, можна ознайомитися тут.

Якщо у Вас виникли додаткові питання, як відкрити розрахунковий рахунок в іноземному банку, в тому числі в європейському банку (через Інтернет, онлайн, дистанційно або без особистого візиту), все це і не тільки Ви можете дізнатися безпосередньо у наших юристів зателефонувавши в наш офіс:

+38 (098) 737-88-88

Наші фахівці проконсультують Вас в питаннях вибору банку саме під Ваші вимоги та цілі. Звертайтеся, у нас Ви знайдете широкий вибір світових банків з надійною репутацією. Відкривати банківський розрахунковий рахунок за кордоном разом з Campio Group - вигідно та легко.

Обговорити проект
Залишіть своє питання, ми передзвонимо
Відправити
ВІДПОВІДІ НА НАЙПОШИРЕНІШІ ЗАПИТАННЯ:
Відкрити рахунок в іноземному банку - вартість та терміни?
З вартістю та термінами послуги Відкрити рахунок в іноземному банку Ви можете ознайомитись звернувшись до наших спеціалістів за безкоштовною консультацією ✓.
Як правильно вибрати юрисдикцію чи іноземний банк?
Для правильного вибору ірисдикції або іноземного банку, де Ви збираєтеся створити компанію та/або відкрити рахунок, необхідно визначити Ваші цілі і виходячи з цього фахівці нашої компанії проконсультують Вас щодо найбільш привабливої для Вас та Вашого бізнесу юрисдикції/банку.
Бажаєте більше дізнатися про Відкрити рахунок в іноземному банку?
Заходьте на сайт компанії "Саmpio Group" і дізнавайтеся все про Відкрити рахунок в іноземному банку ✓.
Відкрити рахунок в іноземному банку - найкращі умови тільки у нас.
Зв'язатися з нами можна за номерами телефону: +38(098) 737-88-88, +380(67) 444-18-08, або за електронною адресою kiev@campiogroup.com
Наскільки корисна інформація?
Натисніть на зірку, щоб оцінити!
Середня оцінка 4/5. Кількість оцінок: 5
Компанія на Кіпрі
від 2500€
Компанія у Швейцарії
25000 CHF
Компанія в Англії
від 950€
Компанія в ОАЕ
від 4200$
Компанія в Естонії
2200€
Форма зворотного зв'язку
Залишіть своє питання, ми передзвонимо
Відправити