Ліквідація іноземних компаній

Юридична компанія » Послуги » Компанії » Ліквідація іноземних компаній

Процедура ліквідації компанії в кожній країні різна. В одних країнах - це досить-таки довгостроковий і затратний процес, а в деяких країнах можна заощадити на формальній ліквідації, надіславши запит реєстратору компаній про вилучення компанії з реєстру на підставі того, що вона припинила діяльність.

Але не варто забувати той факт, що, наприклад, на Багамських островах, всі активи викресленої компанії після закінчення 6 місяців конфіскуються Урядом і не можуть бути повернуті навіть через суд.

Також, в деяких державах законодавство прописано таким чином, що при несплаті щорічних державних зборів і податків компанія може бути автоматично ліквідована.

Якщо Вам більше не потрібна офшорна компанія, Ви можете звернутися за допомогою в Campio Group, і ми допоможемо Вам завершити роботу з компанією наступними способами:

ЛІКВІДАЦІЯ ПІДПРИЄМСТВА ШЛЯХОМ ВИКРЕСЛЕННЯ З РЕЄСТРУ

Основною вимогою законного існування компанії в країні своєї реєстрації є сплата державних зборів до казни країни. Несплата даних зборів через деякий час потягне за собою викреслювання компанії з реєстру. Але виключення компанії з реєстру не рятує ні компанію, ні її акціонерів і директорів, від наявних зобов'язань, і зобов'язань, які можуть виникнути в майбутньому. Компанію, яка викреслена з реєстру можна відновити протягом деякого періоду (в кожній юрисдикції період визначений законодавством). Для цього необхідно лише сплатити всі мита і штрафи, які були нараховані. Такий спосіб ліквідації більш характерний для класичних офшорів. Якщо ж вести мову про більш респектабельні юрисдикції, то там все набагато складніше.

ДОБРОВІЛЬНА ЛІКВІДАЦІЯ

Ліквідуючи компанію таким чином Вам необхідно дотримуватися процедури, яка чітко визначена законодавством кожної країни. Основними етапами добровільної ліквідації є:

  • Ухвалення рішення про ліквідацію компанії. Особи, які можуть приймати дане рішення повинні бути обов'язково прописані в Статуті. Ними можуть бути як директор, так і акціонер. Якщо ж компанія використовує у своєму управлінні номінальний сервіс, то письмове рішення про ліквідацію компанії також має бути і від вигодоодержувача даної юридичної особи.
  • До початку процедури добровільної ліквідації компанія повинна сплатити всі свої зобов'язання, а також мита за проведення процедури ліквідації.
  • Призначення Ліквідатора компанії. Ліквідатором може бути будь-яка людина. Але, як показує практика, Ліквідатором найчастіше призначають бухгалтера, аудитора або людину, яка добре знайома з фінансовим становищем компанії, яка ліквідується. Обов'язки Ліквідатора полягають в тому, що він повинен сповістити Реєстратора компаній про те, що компанія почала процес добровільної ліквідації, визначити активи компанії, розподілити їх між акціонерами.
  • Публікація інформації в пресі про те, що певна компанія оголосила процедуру офіційної добровільної ліквідації. Дане повідомлення повинно бути надруковано в офіційному джерелі інформації країни, де зареєстрована компанія.
  • Випуск свідоцтва про ліквідацію. Після того, як будуть пройдені зазначені вище етапи, Ліквідатор у Реєстратора компаній отримує свідоцтво, яке підтверджує завершення процесу ліквідації компанії.

Варто зазначити, що процес добровільної ліквідації може затягтися на кілька місяців. Як ми вже писали, в кожній країні свої вимоги до будь-якого процесу ліквідації компанії і тому, ми рекомендуємо перед початком будь-якого з видів ліквідації звернутися до фахівців для уточнення нюансів даного процесу в тій чи іншій країні.

Тому, якщо Вам необхідно ліквідувати іноземну компанію (фірму) звертайтеся до наших фахівців за консультацією:

+38 (098) 737-88-88

Ми допоможемо Вам завершити роботу компанії та провести процес ліквідації офшору.