Послуги
UA
ENRU

Уряд України схвалив конвенцію з Японією про уникнення подвійного оподаткування

Міністерство фінансів України оголосило про прийняття проекту Закону України щодо ратифікації Конвенції між Урядом України та Урядом Японії про усунення подвійного оподаткування. Рішення було ухвалено на засіданні Кабінету Міністрів України.

Цей крок відкриває шлях для завершення внутрішніх процедур, щоб Конвенція та Протокол до неї, укладені в лютому 2024 року в місті Токіо, набрали чинності. Наразі очікується остаточна ратифікація Верховною Радою.

Прийняття цього закону має вирішальне значення для уникнення подвійного оподаткування та створення сприятливих умов для зовнішньоекономічних відносин. Конвенція встановлює правила щодо оподаткування дивідендів, процентів та роялті між двома країнами. Згідно з цими правилами, ставки оподаткування для деяких видів доходів складатимуть 5% або 10%, що сприятиме розвитку бізнесу та інвестиційних відносин.

  • Для дивідендів, які сплачуються компанії однієї Договірної Держави, але отримує їх компанія з іншої Договірної Держави, яка має принаймні 25% капіталу першої компанії, ставка податку становить 5%.
  • Ставки податку на проценти складають 10%, але можуть бути знижені до 5% у випадку, якщо бенефіціарним власником процентів є банк, страхова компанія, торговець цінними паперами, визнаний пенсійний фонд, або якщо проценти сплачуються щодо боргових зобов'язань, що виникають з продажу обладнання, товарів або надання послуг у кредит.
  • Ставка податку на роялті складає 5%.

Крім того, Конвенція визначає методи уникнення подвійного оподаткування та передбачає обмін податковою інформацією між Україною та Японією. Це сприятиме покращенню співпраці між податковими органами обох країн та забезпечить більшу прозорість у сфері оподаткування.

Конвенція та Протокол до неї очікуються набрати чинності через тридцять днів після завершення внутрішніх процедур обох держав. Цей крок є важливим кроком в розвитку економічних відносин між Україною та Японією, сприяючи подальшому зміцненню співпраці та інвестиційних можливостей.

Україна | 02.05.24
Поділитися:
Наскільки корисна інформація?
Натисніть на зірку, щоб оцінити!
Середня оцінка 0/5. Кількість оцінок: 0
Попередня Литва обговорює підвищення податків для бізнесу
Уряд Литви активно розглядає питання щодо можливого збільшення податків з метою забезпечення додаткових коштів для національної оборони. У світлі геополітичних
Наступна Підсумки подання Звіту про КІК за 2022 – 2023 роки від ДПС
Державна податкова служба України оголосила про успішне завершення кампанії подання Звітів про контрольовані іноземні компанії (КІК) за звітні періоди 2022
Компанія в Естонії
2200€
Рахунок у платіжній системі
від 500€
Компанія в Канаді
від 1950$
Рахунок на Кіпрі
від 1200€
Компанія в ОАЕ
від 4200$
Форма зворотного зв'язку
Залишіть своє питання, ми передзвонимо
Відправити