Послуги
UA
ENRU

Процедура релокації українського бізнесу за кордон

У світі бізнесу сьогодні релокація стала невід'ємною частиною стратегічного розвитку компаній. Особливо актуальною ця тема стає для українських підприємців за умов складної політичної та економічної ситуації. Процес перенесення бізнесу за кордон потребує уважного аналізу, стратегічного планування та врахування багатьох факторів.

Тому в цій статті ми розглянемо суть процедури релокації українського бізнесу за кордон, переваги для компанії, що спонукають до цього кроку, а також ключові аспекти вибору країни призначення та основні рекомендації для здійснення цього процесу.

Що таке релокація: визначення та суть процесу

Релокація, або переїзд, бізнесу є процесом переміщення офісу, підприємства або виробничої бази з одного місця в інше. Цей процес включає у собі як фізичне переміщення розташування компанії, та й адаптацію її бізнес-структури до нових умов, законів, податкових зобов'язань і вимог ринку. Релокація може бути як усередині країни, так і поза її межами, але найчастіше це поняття стосується зміни країни реєстрації.

Основна мета релокації – забезпечити більш сприятливі умови для бізнесу, збільшити його конкурентоспроможність та ефективність. При цьому компанія за кордоном повинна враховувати безліч факторів, включаючи податкові та юридичні аспекти, доступність ресурсів та інфраструктури, а також потенційні ризики та перешкоди, з якими вона може зіткнутися у процесі релокації, щоб досягти максимально вигідних умов для подальшого розвитку.

Переваги релокації українського бізнесу за кордон

В умовах нестабільної економіки та воєнного часу, релокація українського бізнесу за кордон є стратегічно важливим кроком для бізнесменів, що може принести цілу низку переваг і вигод для компанії:

 • Політична та економічна стабільність: Переміщення бізнесу в країну з більш стабільною політичною та економічною обстановкою може зменшити ризики, пов'язані з інфляцією та валютними коливаннями, фізичними руйнуваннями під час війни та зменшенням попиту на товари чи послуги.
 • Доступ до нових ринків: Релокація в іншу країну може відкрити для українського бізнесу доступ до нових ринків збуту та клієнтів. Це особливо важливо, якщо бізнес розширюється та переходить на більш масштабні обсяги.
 • Сприятливий бізнес-клімат: Вибір країни зі сприятливим бізнес-кліматом може забезпечити компанії найкращі умови для розвитку, включаючи нижчі податкові ставки, покращену інфраструктуру та доступ до фінансових та банківських ресурсів.
 • Розвиток технологій та інновацій: Релокація в країни з розвиненою науково-технічною базою та інноваційним середовищем може сприяти розвитку технологічних та інноваційних проектів компанії, а також залучити нові інвестиції та вкладення.
 • Доступ до кваліфікованих кадрів: Переміщення бізнесу в країну з високим рівнем освіти та кваліфікації робочої сили може забезпечити компанії доступ до кваліфікованих спеціалістів та спеціалізованих знань, що дозволить покращити якість продукту або послуг та зробити його більш затребуваним.
 • Зростання конкурентоспроможності: Завдяки релокації та отриманим перевагам компанія може зміцнити свою конкурентоспроможність на світовому ринку, що сприяє довгостроковому розвитку та стійкості бізнесу.

Ці переваги наголошують на важливості здійснення релокації українського бізнесу за кордон як стратегічного кроку для зміцнення його позицій та розвитку у глобальному масштабі.

Вибір країни для релокейту з України

При виборі країни для релокації бізнесу з України компанії часто звертають увагу на низку факторів, таких як бізнес-клімат, податкову політику, доступність кадрів, інфраструктуру, юридичну систему та загальну економічну стабільність. Давайте ж розглянемо які країни найбільше підходять для релокейту в контексті цих факторів:

Англія:

 • Англія відома своїм розвиненим та конкурентоспроможним бізнес-кліматом, а також широким доступом до фінансових ресурсів та інноваційним середовищем.
 • Загалом, податкова політика в Англії є відносно сприятливою для бізнесу, особливо для міжнародних компаній. Корпоративний податок 19-25%, є низка податкових пільг.
 • Англія має розвинену інфраструктуру, що полегшує ведення бізнесу в різних секторах економіки та забезпечує торгівлю з ЄС та Британією.
 • Підійде для сектору IT, торгового та технологічного бізнесу.

Кіпр:

 • Кіпр пропонує привабливі умови для бізнесу, такі як низькі податкові ставки та зручне географічне положення.
 • Кіпр відомий своїми пільговими податковими умовами, що робить його привабливим для міжнародних компаній. Корпоративний податок – 12,5%.
 • Інфраструктура на Кіпрі добре розвинена, що полегшує ведення бізнесу та забезпечує комфортні умови для життя.

Естонія:

 • Естонія вважається однією з найбільш цифрових та інноваційних держав у світі, пропонуючи розвинене бізнес-середовищені умови для стартапів.
 • Естонія пропонує просту та прозору систему оподаткування, у тому числі для резидентів та нерезидентів. Нерозподілений прибуток не оподатковується.
 • Інфраструктура в Естонії добре розвинена, включаючи доступ до високошвидкісного інтернету та цифрових сервісів.
 • Переїзд вигідний для технологічного бізнесу та стартапів.

Польща:

 • Польща пропонує різноманітні можливості для бізнесу, особливо у сферах виробництва, інформаційних технологій та послуг.
 • Податкова система в Польщі є відносно сприятливою для бізнесу, з конкурентоспроможними податковими ставками. Корпоративний податок – 19%, для малих підприємств 9%.
 • Інфраструктура в Польщі дозволяє торгувати з усім європейським ринком та має доступ до портів.

Загалом, кожна з цих країн має свої унікальні переваги і може бути привабливим вибором для релокації українського бізнесу залежно від його потреб, сфери діяльності та стратегічних цілей.

Поради щодо успішної релокації бізнесу

Варто знати, що успішна релокація за кордон бізнесу потребує ретельного планування, координації та виконання низки ключових кроків. Тому скористайтеся кількома порадами, які можуть допомогти у цьому процесі:

 1. Перед початком релокації компанія має провести всебічний аналіз, включаючи оцінку ринку, конкурентів, законодавства, податкових умов, доступності кадрів та інших факторів, що впливають на бізнес.
 2. Визначте цілі та пріоритети релокації, розробіть чіткий план дій та розподіліть відповідальність між членами команди.
 3. При релокації бізнесу важливо враховувати всі юридичні аспекти, такі як ліцензування, реєстрація компанії за кордоном, можливості постачання, можливості відкриття банківських рахунків для нерезидентів (зокрема зарплатних проектів), укладання нових контрактів тощо.
 4. Підготуйте детальний бюджет на релокацію, враховуючи всі витрати, включаючи витрати на переїзд, оренду приміщень, найм персоналу та інше. Переконайтеся, що ви маєте достатньо фінансових ресурсів для успішного завершення процесу, оскільки релокейт вимагає чималих витрат.
 5. Повідомте співробітників про плани релокації якомога раніше і забезпечте їм всю необхідну інформацію та підтримку в процесі адаптації до нових умов (допомога з адаптацією, орендою житла, переїзд сімей співробітників тощо).
 6. Плануйте релокацію таким чином, щоб мінімізувати перерви у роботі бізнесу. Переходьте поетапно на онлайн, забезпечуючи безперервність процесів та обслуговування клієнтів.
 7. Вивчіть місцеві культурні особливості та традиції, беріть участь у заходах та ініціативах місцевої спільноти, щоб інтегруватися у нове оточення та знайти нові бізнес зв'язки.

Дотримання цих порад допоможе вашій компанії успішно здійснити релокацію бізнесу та забезпечити його подальший розвиток у нових умовах. Якщо вашій компанії потрібна професійна допомога у супроводі релокації бізнесу, звертайтесь до юристів Campio Group.

Наша команда експертів має багатий досвід у галузі корпоративного права, міжнародного бізнесу та юридичного консультування. Ми готові надати вам комплексний юридичний супровід на всіх етапах процесу релокації, починаючи з аналізу юридичної бази у вибраній країні та закінчуючи оформленням необхідних документів та угод.

Світ | 26.03.24
Автор: Campio Group

Поділитися:
Наскільки корисна інформація?
Натисніть на зірку, щоб оцінити!
Середня оцінка 0/5. Кількість оцінок: 0
Попередня Як віддалено вести бізнес у США?
Останнім часом все більше підприємців віддають перевагу веденню бізнесу онлайн, авжеж на це значною мірою вплинула епідемія COVID-19, але ми
Наступна Як перевірити компанію в США?
У цій статті ми звернемо увагу на методи та ресурси, що надають можливість здійснити ефективну перевірку американських компаній, зокрема з
Компанія в Грузії
6500€
Компанія в ОАЕ
від 4200$
Компанія в Англії
від 950€
Рахунок в Австрії
від 1200€
Компанія в Канаді
від 1950$
Форма зворотного зв'язку
Залишіть своє питання, ми передзвонимо
Відправити