«Гонконг відрізняється надійною правовою системою»

Юридическая компания » Публикации » 2013 » «Гонконг відрізняється надійною правовою системою»
09.10.2013

Редакція «Юридичної Газети» звернулася до юриста Campio Group Влади Крижанівської за правовою оцінкою щодо переваг Гонконгу перед іншими азійськими юрисдикціями.

Гонконг має цілу низку переваг перед іншими азійськими юрисдикціями. Насамперед це низька, порівняно з іншими неофшорними азійськими юрисдикціями, вартість реєстрації та щорічного утримання компанії. Безперечно, утримувати гонконзьку компанію дорожче, аніж будь-який офшор, однак значно дешевше порівняно за компаніями, зареєстрованими в європейських юрисдикціях або в тому ж Сінгапурі.

У Гонконгу діють одні з найбільш низьких податкових ставок у світі. У цій країні немає податку на додану вартість і податку на продаж товарів та послуг. Крім цього, відсутні податки на дивіденди та відсотки на приріст капіталу, а корпоративний податок становить  16,5% від прибутку.

Реєстрація компаній у цій юрисдикції не є складною та довготривалою. Підприємство можна зареєструвати протягом двох тижнів.

Слід зазначити, що Гонконг вирізняється надійною правовою системою, в якій переважає англійське право, і яка, в свою чергу, функціонує окремо від правової системи Китаю. Тут відсутні обмеження на внутрішні та зовнішні інвестиції і на іноземне володіння, немає також і валютного контролю.

Вищеперелічені фактори в комплексі з надійною банківською системою і значними валютними резервами вигідно позиціонують Гонконг на міжнародній арені.

Кожен український бізнесмен, що зареєстрував компанію в Гонконгу вбачає в цій юрисдикції якусь окрему перевагу. Хтось працює з саме з гонконзькими контрагентами, а комусь просто необхідно зареєструвати компанію за кордоном і він обирає Гонконг, як відносно недорогу та досить престижну азійську юрисдикцію. Декому вкрай необхідно відкрити банківській рахунок саме в Гонконгу, а це можна зробити лише на резидентну компанію з резидентним директором.

Контрагенти з Гонконгу, з Європи чи з офшорної юрисдикції кваліфікуються податковою як  нерезиденти, тому ставлення до них однакове.

Згідно з Угодою про торговельно-економічне співробітництво 1992 року між Гонконгом та Україною між нашими країнами діє режим найбільшого сприяння при здійсненні експортно-імпортних операцій. Він регулює процедуру стягнення мита на експортні та імпортні товари обох країн, інших зборів, оплат і правил митного регулювання й виконання митних формальностей. Унаслідок таких вигідних умов співробітництва експорт України до Гонконгу демонструє позитивну динаміку.

Юрист міжнародної юридичної компанії Campio Group Влада Крижанівська

"Юридична газета" № 41 від 08.10.2013 р.