Послуги
UA
ENRU

Організація реальної присутності компаній (послуги substance)

ЩО ТАКЕ «САБСТЕНС» І ЧОМУ ВІН ВАЖЛИВИЙ?

В останні роки в зв'язку з посиленням боротьби з відмиванням грошей і фіктивною діяльністю в міжнародному оподаткуванні одним з основних факторів діяльності компанії стало її економічне знаходження в тій чи іншій юрисдикції. Міжнародні регулятори все більше вимагають прозорості ведення бізнесу, всіх трансакцій і структури володіння компанії, що тягне за собою посилене регулювання. Одним з таких наслідків є прийняття законів про обов'язкову реальну присутність компаній в таких юрисдикціях як Британські Віргінські острови, Беліз, Бермудські острови, о. Джерсі, о. Мен та інші. Варто врахувати, що список таких країн з кожним роком лише збільшується, що підтверджує важливість наявності сабстенса для всіх міжнародних компаній в майбутньому.

Реальна економічна присутність («сабстенс») - це сукупність критеріїв або факторів, які гарантують фактичне, реальне знаходження компанії під юрисдикцією конкретної держави.

Фото 1 - Організація реальної присутності компаній (послуги substance)

ВИМОГИ РЕАЛЬНОЇ ПРИСУТНОСТІ

Основні фактори, які підтверджують наявність «сабстенса»:

 • підтвердження фактичної (реальної) фінансової, господарської та операційної діяльності компанії в цій юрисдикції;
 • наявність штатних співробітників;
 • наявність резидентного директора компанії;
 • наявність фізичного офісу компанії;
 • відкриття банківського рахунку компанії;
 • наявність офіційного сайту компанії.

Всі ці фактори в сукупності дозволять довести легальність вашого бізнесу, створити повноцінну структуру компанії і підтвердити присутність в країні реєстрації.

ДЛЯ РЕАЛІЗАЦІЇ САБСТЕНСА ПОТРІБНЕ ДОТРИМАННЯ НАСТУПНИХ КРОКІВ:

Орендувати офіс

Необхідно забезпечити не тільки юридичну адресу компанії, а відкрити (знайти і орендувати) реальний офіс в юрисдикції, з якої буде здійснюватися управління компанією.

Визначити резидентного директора компанії

Щоб компанія вважалася резидентною, основною умовою є наявність резидентного директора. Для цього буде потрібно або перемістити члена правління компанії (в перспективі і всю його сім'ю) в необхідну юрисдикцію з подальшим оформленням для нього постійного місця проживання або найняти місцевого резидента для реального управління діяльністю компанії.

Отримати статус роботодавця

Щоб офіційно наймати співробітників компанії потрібно отримати статус роботодавця. Для цього необхідно пройти відповідні реєстрації в місцевих соціальних і пенсійних органах.

Зареєструватися платником ПДВ

Для виплати заробітної плати співробітникам, а також для ведення господарської діяльності на території потрібно отримати статус платника податків VAT та інших соціальних внесків.

Така реєстрація не впливає на збільшення податкового навантаження, але значно покращує статус компанії.

Найняти штатних співробітників

Підібрати і оформити в штат компанії декількох співробітників (бажано місцевих резидентів) з офіційною виплатою зарплати. Кількість працівників залежить від обороту компанії.

Проводити нарахування заробітної плати співробітникам

Директору компанії і штатним співробітникам необхідно нараховувати і виплачувати офіційну заробітну плату. Для директора компанії, бажано не мінімальну, а наближену до реальної, з огляду на діяльність і річний оборот компанії. Для штатних співробітників досить мінімальної заробітної плати.

Вести бухгалтерію і звітність

Зберігати всю бухгалтерську та транспортну документацію необхідно в офісі.

Підключити місцевий телефон

Для реальної діяльності компанії потрібно підключити місцевий контактний телефон, за яким зможуть первинно відповісти на найпростіші запитання щодо діяльності та послуг фірми.

Створити сайт компанії

Повноцінний сайт компанії також підтверджує реальне існування компанії (всі банки і контрагенти звертають на це особливу увагу), тому його створення необхідне.

При цьому сайт компанії повинен бути створений на міжнародному або місцевому домені, із зазначенням реальної адреси офісу, місцевих контактних номерів телефонів і повного переліку послуг, що надаються.

Відкрити банківський рахунок

Офіційна виплата заробітної плати, оренда офісу та інші витрати компанії повинні проходити через її банківський рахунок, тому рекомендується відкрити корпоративний рахунок в місцевому банку.

Працювати з місцевими контрагентам

Для багатьох банків і інших фінансових установ важливим показником резидентності компанії є її діяльність всередині країни.

Тому необхідно пропонувати послуги компанії місцевим контрагентам і здійснювати хоча б мінімальний продаж на внутрішньому ринку і третім (абсолютно не пов'язаним) особам.

Отримати сертифікат податкового резидентства

Завершуючим підтвердженням реальної присутності в країні є сертифікат про податкове резидентство компанії. Тому, при дотриманні всіх вище перелічених пунктів компанія зможе щорічно отримувати даний документ.

Фото 2 - Організація реальної присутності компаній (послуги substance)

ПЕРЕВАГИ НАЯВНОСТІ РЕАЛЬНОЇ ПРИСУТНОСТІ:

 • довіра до компанії з боку міжнародних юрисдикцій та банків;
 • визнання податковим резидентом країни;
 • для компанії з реальною присутністю простіше відкрити банківський рахунок;
 • обґрунтованість використання місцевих податкових пільг і застосування умов міжнародних угод;
 • підтвердження легальності бізнесу перед податковими і моніторинговими службами.

ПЕРЕХІД ВІД «SHELL-СOMPANY» ДО РЕАЛЬНОГО БІЗНЕСУ

Якщо раніше, 5 і більше років тому, було вигідно реєструвати так звані «shell-company» (фірми без реального знаходження, без співробітників, з номінальними директорами) для отримання податкових пільг і бонусів з мінімальними витратами, то зараз в умовах глобальної деофшоризаціі отримання таких пільг переросло в зворотне - економічні санкції та відмови фінансових установ співпрацювати з такими компаніями. У свою чергу, банки все частіше хочуть бачити своїми клієнтами компанії, які мають економічну сутність і реальну присутність в країні реєстрації, а не просто виступають транзитним інструментом. Саме тому, щоб у компаній залишалася можливість користуватися всіма привілеями оподаткування і міжнародного співробітництва існує вихід - організація реальної присутності.

Це є актуальним і навіть необхідним кроком і в зв'язку з прийняттям в Україні Закону про контрольовані іноземні компанії, для яких сабстенс і управління компанії з країни реєстрації може знадобиться для звільнення контролюючої особи від оплати податків КІК в Україні.

Щоб допомогти Вам у дотриманні всіх вимог економічної присутності в необхідній юрисдикції Campio Group підготувала пакет необхідних послуг «сабстенса» для міжнародних компаній, який дозволить Вам продовжувати діяльність компанії на найвигідніших податкових умовах і не потрапляти під підозру податкових органів. Перехід від «shell-сompany» до реального бізнесу разом з нашими фахівцями позбавить Вас всіх юридичних і організаційних турбот, а також допоможе в майбутньому максимально зберегти прибуток.

МИ НАДАЄМО НАСТУПНІ ПАКЕТИ ПОСЛУГ:

 • ОРГАНІЗАЦІЯ РЕАЛЬНОЇ ПРИСУТНОСТІ КОМПАНІЇ У ВЕЛИКІЙ БРИТАНІЇ
 • ОРГАНІЗАЦІЯ РЕАЛЬНОЇ ПРИСУТНОСТІ КОМПАНІЇ НА КІПРІ
 • ОРГАНІЗАЦІЯ РЕАЛЬНОЇ ПРИСУТНОСТІ КОМПАНІЇ В ЕСТОНІЇ
 • ОРГАНІЗАЦІЯ РЕАЛЬНОЇ ПРИСУТНОСТІ КОМПАНІЇ В ПОЛЬЩІ

Якщо Вам необхідний сабстенс на Кіпрі або в інший з юрисдикцій, звертайтеся до наших фахівців за консультацією:

+38 (098) 737-88-88

Ми допоможемо Вам організувати реальну присутність компанії в потрібній юрисдикції, з огляду на всі законодавчі вимоги.

Обговорити проект
Залишіть своє питання, ми передзвонимо
Відправити
ВІДПОВІДІ НА НАЙПОШИРЕНІШІ ЗАПИТАННЯ:
Організація реальної присутності компаній (послуги substance) - вартість та терміни?
З вартістю та термінами послуги Організація реальної присутності компаній (послуги substance) Ви можете ознайомитись звернувшись до наших спеціалістів за безкоштовною консультацією ✓.
Як правильно вибрати юрисдикцію чи іноземний банк?
Для правильного вибору ірисдикції або іноземного банку, де Ви збираєтеся створити компанію та/або відкрити рахунок, необхідно визначити Ваші цілі і виходячи з цього фахівці нашої компанії проконсультують Вас щодо найбільш привабливої для Вас та Вашого бізнесу юрисдикції/банку.
Бажаєте більше дізнатися про Організація реальної присутності компаній (послуги substance)?
Заходьте на сайт компанії "Саmpio Group" і дізнавайтеся все про Організація реальної присутності компаній (послуги substance) ✓.
Організація реальної присутності компаній (послуги substance) - найкращі умови тільки у нас.
Зв'язатися з нами можна за номерами телефону: +38(098) 737-88-88, +380(67) 444-18-08, або за електронною адресою kiev@campiogroup.com
Наскільки корисна інформація?
Натисніть на зірку, щоб оцінити!
Середня оцінка 5/5. Кількість оцінок: 4
Компанія в Канаді
від 1950$
Компанія на Мальті
від 3500€
Компанія в Англії
від 950€
Рахунок у Ліхтенштейні
1000€
Компанія в Грузії
6500€
Форма зворотного зв'язку
Залишіть своє питання, ми передзвонимо
Відправити